Xiaomi aktualizuje launcher MIUI, można ustawić 5 ikon aplikacji w jednym rzędzie.

MIUI aktualizacja

Wczoraj Launcher Systemowy MIUI doczekał się aktualizacji na smartfony z globalną wersją oprogramowania. Największa zmianą jest umożliwienie ustawienia większej liczby aplikacji na ekranie głównym.

Dotychczas smartfony Xiaomi posiadały układ pulpitu głównego 4×6, ekran mieścił 24 ikony aplikacji + 4 ikony przypięte do dolnej belki, czyli w sumie 28 ikon. Wczorajsza aktualizacja wprowadziła możliwość zmiany układu z 4×6 na 5×6. Jeżeli posiadasz dużo ikon na ekranie głównym to po aktualizacji pomieścisz ich o 7 więcej, w sumie aż 35.

Reklama

Aby wprowadzić nowy wygląd należy przejść do pulpitu głównego, nacisnąć na ekran i wybrać w prawym dolnym rogu opcję „Ustawienia”. W ustawieniach jedną z sześciu opcji będzie możliwość zmiany układu z 4×6 na 5×6.

Jeżeli korzystasz z więcej niż jednego pulpitu to programiści Xiaomi wprowadzili jeszcze jedną ciekawą opcję. Od teraz można wybrać który pulpit będzie pulpitem domyślnym. Gdy masz np. 5 pulpitów i chcesz szybko wrócić na swój domyślny to wystarczy przesunąć palcem od dołu do góry ekranu ( tzw. swipe up) i od razu przeskoczysz do pulpitu domyślnego.

Advertisements