Xiaomi Bedside Lamp WiFi – pobudka o wschodzie słońca

Xiaomi Bedside Lamp WiFi

Xiaomi Bedside Lamp WiFi

Marka Xiaomi przebojem wkrada się do Polskich domów, wiele osób posiada oczyszczacz powietrza czy odkurzacz sygnowany logiem Mi. Chiński gigant posiada produkty bardzo dobrej jakości przy względnie niskiej cenie. Produktami potwierdzającymi tą tezę jest wyżej wspomniany odkurzacz, oczyszczacz czy smartfony które są o połowę tańsze od flagowców innych, znanych marek. Firma działa prężnie w branży oświetleniowej. Posiada inteligent lampy sufitowe, żarówki, pasek LED, lampkę nocną a nawet „nowoczesną świeczkę”. Większość produktów związanych z oświetleniem sygnowana jest submarką Yeelight. Parę razy zdarzyło się, że wykończony kładę się spać i w ostatniej chwili orientuje się, że nie zgasiłem światła w pokoju. Trzeba znowu się podnieść, aby wyłączyć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi inteligenta lampka nocna Xiaomi którą możemy sterować za pomocą smartfona, sądzę że wielu polaków młodego pokolenia kładzie telefon na wyciągniecie ręki przed snem.  Zdalne wyłączenie to jedna z wielu możliwości jakie oferuje Xiaomi Bedside Lamp WiFi.

16 milionów kolorów do wyboru

Lampka wyposażona jest w ledy RGB firmy OSRAM, jest to wiodąca firmy na rynku oświetleniowym. Moc diód wynosi 10W, temperaturą barwową możemy dowolnie sterować w zakresie od 1700K – 6500K. Urządzenie posiada dwa przyciski na górze oraz panel dotykowy. Służą do ręcznego włączania/wyłączania urządzenia, zmianę koloru i ściemnianie poprzez przesuwanie palcem dookoła po walcowatej obudowie.

Xiaomi Bedside Lamp WiFi

Możliwości zobaczymy gdy weźmiemy do ręki smartfona

[su_row][su_column size=”1/2″]yeelight app[/su_column] [su_column size=”1/2″]yeelight app[/su_column] [/su_row]

Xiaomi Bedside Lamp WiFi należy sparować z aplikacją Yeelight, nastąpi automatyczne połączenie z Mi Home czyli centrum sterowania wszystkimi urządzeniami smart home od Xiaomi.

Aplikacja pozwala na wiele więcej niż tylko ustawienie dowolnego kolory czy ściemnienie. Jedną z moich ulubionych opcji są gotowe sceny. Możemy imitować wschody i zachody słońca. Gdy włączymy scene wschód słońca, lampka przez 15 minut będzie „płynnie” zmieniała kolor od czerwonego, przez delikatny róż, a kończąc na świetle dzienny. Osobiście mam ustawione aby wschód słońca „rozpoczynał się” 5 min przed dźwiękiem budzika. Śpiochy wstające o 12 będą mogły powiedzieć, że wstały o wschodzie słońca. Programiści Yeelight zdefiniowali wiele innych ciekawych scen, np. „romantyczna” gdzie kolor „faluje” pomiędzy różowym a fioletowym, czy Movie gdzie lampa świeci delikatnym, niebieskim światłem.

Światło na imprezę

IMG_20180119_212444

Reklama

Xiaomi pomyślało również o domówkach, gdy włączymy Music Mode lampa wykorzystuje mikrofon w smartfonie i zaczyna zmieniać barwę w rytm muzyki. Jedna lampa nie da zbyt dużego efektu, lecz gdy utworzymy grupę z żarówkami Yeelight i paskiem led uruchomienie Music Mode gwarantuje już odpowiednie oświetlenie do zabawy.

Idealna dla pokoju dziecięcego

Gdy dziecko potrzebuje światła aby zasnąć, produkt z logiem Mi również sprawdzi się bardzo dobrze, możemy ściemnić do bardzo delikatnego światła i ustawić timer aby wyłączyła się za dowolną ilość minut. Możemy oczywiście również wyłączyć „ręcznie”, smartfonem.

Powiązanie z urządzeniami Smart Home od Xiaomi

Jeżeli posiadamy już jakieś urządzenie Xiaomi możemy połączyć w interakcje z lampką nocną. Ja mam zaprogramowaną scenę o nazwie Xbox. Gdy uruchomię scene  to załącza mi się przedłużacz do którego podłączony jest telewizor i konsola. Następnie światło lampki nocnej i paska led w pokoju uruchamiają scenę Movie, a zasłona okna zjeżdża w dół. Inną scene którą mam zaprogramowaną to powiązanie z czujnikiem ruchu znajdującym się pod łóżkiem.  Gdy czujnik ruchu wykryje ruch nocą, da sygnał lampie aby zaczęła delikatnie świecić.

Integracja z urządzeniami Bluetooth Low Energy

W 2018 Xiaomi stawia na urządzenia Bluetooth LE, na czym to polega? Niedawno Xiaomi zaprezentowało termometr który posiada tylko technologie komunikacji Bluetooth, dzięki czemu pobiera mało prądu i jest na baterie, moduł Wi-Fi jest znacznie bardziej prądożerny. Zastosowanie Bluetooth Low Energy pozwala komunikować się termometrowi za pomocą Bluetooth z lampką nocną Yeelight która jest zasilania z gniazdka sieciowego 230V i posiada Wi-Fi. Co to daje? Dzięki temu termometr możemy przykleić w dowolnym miejscu niedaleko lampki i również będzie komunikował się przez Wi-Fi z całym ekosystemem Xiaomi za pośrednictwem lampki nocnej. Proste, a zarazem genialne.

A jakie wady ma Xiaomi Bedside Lamp WiFi?

Urządzenie posiada jedną małą wadę, zasilacz zakończony jest chińska wtyczką i konieczne jest zastosowanie przejściówki. Pozatym brak, kupować. Jedynie należy zwrócić uwagę aby przypadkiem nie kupić pierwszej wersji która nie posiada Wi-Fi tylko bluetooth, jest to ogromna strata. Jak rozróżnić? Nowa wersja ma złoty spód, stara srebrny.

Sprawdź najlepszą cenę za Xiaomi Bedside Lamp WiFi.

Tekst pierwotnie ukazał się w lutowym wydaniu iMagazine (2/2018)

Advertisements