Xiaomi Smart Temperature and Humidity Sensor – czujnik temperatury za grosze.

[su_slider source=”media: 164,165″ link=”lightbox” width=”800″ height=”600″ title=”no”]

Czujniki temperatury do inteligentnego domu muszą być drogie? Xiaomi, po raz kolejny udawadnia, że tanio nie znaczy źle. Za 8$, około 33 złote otrzymujemy czujnik który u europejskich producentów kosztuje w granicach 100zł, dokładność pomiaru nie odbiega od konkurencji.

Czujnik temperatury działa w protokole bezprzewodowym ZigBee, aby można było połączyć się urządzeniem potrzebna jest centralka Xiaomi Gateway oraz aplikacja Mi Home. Urządzenie jest bardzo niewielkich rozmiarów, zaledwie 36x36x11.5mm. W zestawie otrzymujemy: czujnik temperatury i wilgotności z dołączoną baterią CR2032, zapasową taśmę dwustronną, instrukcje obsługi w języku chińskim.

xiaomi temperature sensor

xiaomi czujnik temperatury

Reklama

W celu sparowania czujnika z centralka Xiaomi, wystarczy przytrzymać przez chwile przycisk na górze urządzenia, po paru sekundach urządzenie pojawi się w MiHome. Aplikacja wygląda bardzo dobrze, większość jest w języku angielskim. Jedynie oznaczenie wykresu, który zresztą jest bardzo czytelny, jest w języku chińskim. Na samym początku otrzymuje komunikat o ogólnym stanie pogody. Pod spodem dokładna temperatura oraz wilgotność. Producent deklaruje działanie czujnika  w temperaturze od -20 do +60 stopni Celsjusza oraz wilgotności 0%-100% RH. Dokładność pomiaru temperatury wynosi +-0,3stopnia, a wilgotności +-3%.  Aplikacja zapisuję aktualna pogodę w pamięci i mamy możliwość podejrzenie temperatury na wykresie w trzech okresach czasu. Dziennym, tygodniowym oraz miesięcznym. Przydałby się jeszcze okres roczny, mam nadzieję , że z którąś aktualizacja otrzymamy taką możliwość.

Podsumowanie

xiaomi czujnik temperatury

Możemy skonfigurować czujnik aby wydał rozkaz innym urządzeniu gdy temperatura wzrośnie/zmaleje o jeden stopień lub wilgotność zmieni się o jeden procent. Aplikacja Mi Home, może np. wysłać nam powiadomienie na telefon, albo załączyć poprzez Xiaomi Smart Socket, grzejnik który jest podłączony do gniazdka. Jeśli nie przeszkadza Tobie brak języka polskiego, chcesz na bieżąco monitorować temperaturę powietrza oraz wilgotność, polecam urządzenie. W tej cenie nie ma nic lepszego.

Xiaomi Smart Temperature and Humidity Sensor kupiłem w sklepie Gearbest za 7,99$.

Advertisements