Now Reading
Xiaomi odnowiło czujnik temperatury i wilgotności z wyświetlaczem

Poprzednia generacja to jedyny czujnik smart home od Xiaomi który mi się zepsuł..wytrzymał około rok czasu. Sądziłem, że baterie 2x AAA się wyczerpał, wymieniłem i niestety to nie pomogło. Chciałem zamówić jeszcze raz ten sam, a tu nagle dzisiaj rano Xiaomi zaprezentowało nowszy model.

Nowa wersja ma wymiary 74mm x 14mm. Wyświetlacz pokazuje takie same informacje jak starszy model: temperatura, wilgotność, połączenie bluetooth i stan baterii. Przez około rok czasu używania pierwszej generacji poziom baterii spadł o połowę, taki wynik widziałem ostatnio zanim czujnik przestał działać. W nowym modelu Xiaomi zrezygnowało z dwóch baterii AA (małych paluszków) i zastąpiło je jedną pastylką CR2430.

Od teraz czujnik będzie można postawić również na biurku za sprawą regulowanej podpórki. Dla przypomnienia poprzedni model można było tylko przykleić do płaskiej powierzchni. Ten sposób montażu również jest możliwy, producent dołącza taśmę dwustronną 3M do zestawu. Czujnik rejestruje temperaturę w zakresie od 0 do 55 stopni Celsjusza.

Xiaomi odnowiło czujnik

Poprzednia generacja posiadała bluetooth w wersji 4.0, w nowym modelu jest bluetooth 5.0 które jest szybsze i bardziej oszczędne. Czujnik może być zintegrowany z innymi urządzeniami smart home z aplikacji Mi Home od Xiaomi. W tym celu należy posiadać bramkę BLE Gateway. Urządzeniami które pełnią wyżej wymienioną funkcję są np. bieżnia, lampka nocna, lampy sufitowe, nawilżacz powietrza.

Nowy czujnik temperatury i wilgotności został wyceniony na terenie Chin na kwotę 99 juanów, $15 . Czekam aż będzie dostępny w sklepach oferujących wysyłkę do Europy i na pewno zamówię.

View Comment (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top