Xiaomi Qingping Air Detector – stacja pogodowa z czujnikiem PM 2,5

Xiaomi Qingping Air Detector

Zbliża się zima, zarówno w Polsce jak i w Chinach wróci problem z tragiczną jakością powietrza. Smog który unosi się w miastach szkodzi zdrowiu obywateli. To nie przypadek, że oczyszczacze powietrza Xiaomi sprzedawają się tak dobrze, problem jest i to duży. Xiaomi zaprezentowało stację pogodową która zawiera miernik jakości powietrza. Na platformę crowdfundingową trafił Xiaomi Qingping Air Detector. Do końca finansowania pozostało jeszcze 12 dni i w tym czasie nowe urządzenie zebrało 251% potrzebnej kwoty.

Xiaomi Qingping Air Detector

Stacja pogodowa została stworzona przez firmę Qinqping Technology Beijing Co., Ltd. Idealnie sprawdzi się do umieszczenia na biurku lub szafce nocnej. Oprócz standardowych czujników pokazujących temperaturę i wilgotność, stacja od Xiaomi może zmierzyć PM 2,5, tVOC i dwutlenek węgla.

Xiaomi gwarantuje dokładność pomiaru zastosowanych czujników. Miernik PM 2,5 został stworzony przez firmę Hanwang, a pozostałe czujniki odpowiadające za temperaturę, wilgotność, tVOC i dwutlenek węgla przez firmę Sensirion, której siedziba znajduje się w Szwajcarii.

Xiaomi Qingping Air Detector

Reklama

Xiaomi Qingping Air Detector to nie tylko gadżet, ale bardzo ładnie prezentujące się urządzenie. Wyposażone w ekran o przekątnej 3.1 cala z ekranem o zagęszczeniu pikseli 328 ppi. Czujnik zmierzchowy zapewnia automatycznie dostosowanie jasność wyświetlacza do warunków otoczenia. Dodatkowo posiada piętnastostopniową regulacje kąta nachylenia.

Urządzenie posiada Wi-Fi, łączy się z routerem w domu. Jeżeli posiadamy w domu sprzęt Xiaomi to można utworzyć sceny pomiędzy stacją pogodową a np oczyszczaczem powietrza aby zwiększył obroty.

Stacja pogodowa Xiaomi Qingping Air Detector  została wyceniona na terenie Chin na kwotę 599 junaów, $86. Wysyłka do pierwszych klientów rozpocznie się dopiero 28 listopada.

Xiaomi Qingping Air Detector

Advertisements