Oczyszczacz powietrza Xiaomi po 4 miesiącach.

xiaomi filter

W grudniu zdecydowałem się na zakup oczyszczacza powietrza od Xiaomi, postanowiłem kupić drugą generację Xiaomi Air Purifier 2. Po czterech miesiącach używania, zakończeniu zimy, okresu grzewczego w Polsce, oh wait  mamy 18 kwietnia a śnieg w Polsce pada?! Postanowiłem podzielić się wrażeniami i wymienić filtr na nowy.

 

Xiaomi w aplikacji MiHome zaleca wymianę filtra co 145dni, na filtrze wytłoczony jest napis 3-6 miesięcy. Ja zdecydowałem się na wymianę po 120 dniach. Przez cztery miesiące nie zaglądałem do środka oczyszczacza i to był błąd, nie róbcie tak! Na filtrze było strasznie dużo kurzu, odkurzajcie filtr co miesiąc.

xiaomi air purifier 2

Po wyczyszczeniu z kurzu z racji, że mam nowy filtry, zamówiłem tym razem zielony (HEPA). Z ciekawości postanowiłem zajrzeć do środka filtra niebieskiego, ten przychodzi z oczyszczaczem. Przy pomocy brzeszczota rozciąłem na pól, tak wygląda filtr po czterech miesiącach pracy w Polskich warunkach, czyli doskonałym powietrzu gdzie PM2,5 osiąga wyniki powyżej 150… Chociaż w niektórych klasyfikacjach nasze miasta przodują na świecie.

Gdy już wiemy, że wyprzedzamy światowe potęgi, wróćmy do filtra.

Reklama

xiaomi filter

xiaomi filter

Jak na pracę w wyjątkowo ciężkich warunkach poradził sobie dobrze. Jego czas minął jak wspomniałem wyżej tym razem postanowiłem kupić najlepszą, a przynajmniej najdroższa wersje zielona (HEPA), obecnie jest w promocji w sklepie Gearbest.com jeśli komuś również się kończy polecam zakup.

Filtr HEPA usuwana z otoczenia najmniejszych drobin kurzu,  bakterii, większości wirusów, odchodów roztoczy, dymu.  Usuwane są praktycznie wszystkie zanieczyszczeń, których wielkość nie przekracza 0,3 mikrona. Skuteczność filtrowania cząstek PM2,5 wynosi 99,99%. Idealnie sprawdzi się podczas pylenia, przeczekam w domu i żadne pyłki mi nie straszne 😉

xiaomi filter green

A jak sprawuje się oczyszczacz?

Oczyszczacz powietrza Xiaomi pracuje u mnie 24/7, w ciągu dnia w trybie auto, na noc przełącza się w tryb nocny. W mieszkaniu współczynnik PM 2,5 utrzymywał się na poziomie 45, jeśli zamknąłem drzwi do sypialni na noc spadał nawet poniżej 10. Gdy na dworze było ponad 150. Ani razu nie miałem żadnych problemów, nigdy go nie resetowałem. Za każdym razem bezproblemowo łączy się z aplikacja MiHome. Sprzęt zdecydowanie warty polecenia, żadnych problemów. Sezon grzewczy w Polsce powoli dobiega końca,  zanieczyszczenie powietrza wyraźnie spadnie w ciągu miesiąca. Jeśli jesteś alergikiem polecam zakup, w przeciwnym wypadku wydaj pieniądze na wakacje i oczyszczacz powietrza Xiaomi kup w październiku. Możesz też śledzić stronę Deals.Pokoleniesmart.pl, jeśli będzie dobra promocja na oczyszczacz od Xiaomi na pewno dodam. Alergicy możecie oczyszczacz zakupić w sklepie Gearbest.com, polecam Prority Line, dociera kurierem DPD bez vatu.

Advertisements