Xiaomi Roidmi F8 [rozpakowanie] i pierwsze wrażenia

Xiaomi Roidmi F8 [rozpakowanie]

Roidmi F8

Gdy tylko Xiaomi zaprezentowało nowy odkurzacz Roidmi F8 napisałem, że na pewno go kupię. Na początku cena wynosiła ponad 400$,  za sprawą „podatku od nowości”. Postanowiłem trochę poczekać, aż nagle pojawiła się zadowalająca oferta w sklepie Gearbest.com. Kupiłem, po dwóch tygodniach kurier DHL zawitał pod moje drzwi z paczką. Nie miałem żadnych dodatkowych opłat przy odbiorze paczki,  wybrałem wysyłkę Priority Line.

Xiaomi Roidmi F8

Pierwsze zdziwienie to wielkość paczki, sądziłem że będzie większa. Przesyłka owinięta była zwykłą folią, karton odkurzacza jest na tyle mocny, że nic się z zawartości nie stało, mimo widocznych licznych pomarszczeń tektury.

Xiaomi Roidmi F8 [rozpakowanie]

W kartonie wszystko umieszczone w odpowiednim miejscu, każdy element ma swoje miejsce w wytłoczonym styropianie. Tak jak pisałem, ryzyko że coś ulegnie uszkodzeniu jest bardzo niewielkie. Tak samo jak w przypadku autonomicznych odkurzaczy Xiaomi np, Roborock.

Zestaw który otrzymałem składa się z 10 części, instrukcji obsługi oraz kołków do przymocowania doka. Krótka szczotka na środku jest odłączana od przedłużki, zapomniałem do zdjęcia rozłączyć oba elementy.

Xiaomi Roidmi F8 [rozpakowanie]

Otrzymałem niepełny zestaw

Zestaw powinien składać się z 12 części, taką informację udziela support sklepu Gearbest. W zestawie który otrzymałem brakuje dwóch części, zaznaczone są na zdjęciu. Szkoda, ponieważ giętka rurka i krótka szczotka na pewno będą przydatne, choćby podczas czyszczenia samochodu. Skontaktuje się ze sklepem Gearbest w celu rozwiązania problemu.

[su_box title=”Aktualizacja” box_color=”#fa4b2a” radius=”20″]Większość osób pewnie jeszcze nie przeczytała wpisu, a już otrzymałem błyskawiczną odpowiedź od sklepu Gearbest w sprawie brakujących części. Pomyłka zostanie naprawiona ?

Reklama
[/su_box]

 

Roidmi R8 brak elementów

Pierwsze wrażenia

Czas uruchomić sprzęt! Na pierwszy „ogień” poszedł brud, piach w samochodzie. Nie był odkurzany od paru miesięcy, dlatego odkurzacz bezprzewodowy stanął przed bardzo trudny zadaniem. Drobinki piasku były bardzo mocno wciśnięte w podłogę. Roidmi R8 nie usunął wszystkich drobinek, lecz według mnie jak na bezprzewodowy odkurzacz poradził sobie bardzo dobrze.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Roidmi F8 test[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Roidmi F8 test[/su_column] [/su_row][su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Roidmi F8 test[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Roidmi F8 test[/su_column] [/su_row]

Z fotelem również F8 poradził sobie dobrze. Do odkurzania auta użyłem elementów 4 i 11 odznaczonych na zdjęciu wyżej. Jeżeli miałbym krótką szczotkę z numer 10 sądzę, że samochód byłby jeszcze dokładniej wyczyszczony. Mała szczotka działa na tej samej zasadzie co duża, silnik obraca walcowatą szczotkę która lepiej zbiera brud z powierzchni niż sam element z numerem 11.

Roidmi F8

Wszystkie szczotki, końcówki montowane są na szybko złączkę, aby poluźnić należy nacisnąć szary, okrągły przycisk. Spasowanie elementów bardzo dobre, jakość materiałów również. Obsługa banalnie prosta, aby włączyć należy nacisnąć i chwilę przytrzymać przycisk. Jeżeli naciśniemy jeszcze raz, włączy się tryb turbo. Po połączeniu Roidmi F8 z telefonem za pomocą bluetooth można wybrać jedną z trzech mocy odkurzacza oraz podejrzeć statystki sprzątania lub zużycie filtra.

Czy warto kupić Roidmi F8?

Zdecydowanie tak! Według mnie test samochodowy jest jednym z najtrudniejszych rzeczy jakie Roidmi F8 będzie miał do wyczyszczenia. Brud wciśnięty głęboko w środek, przy nim rozsypane płatki to pikuś. Na codzień mój dom odkurza automatyczny odkurzacz od Xiaomi, Roborock. Potrzebowałem urządzenia które pozwoli mi odkurzyć schody, posprzątać rozsypane płatki, odkurzyć samochód. Najważniejsze dla mnie aby odkurzacz był bezprzewodowy. Wyciąganie z szafy, rozwijanie przewodu nie chodziło w grę. Odkurzacz ma wisieć na ścianie i być zawsze gotowy aby w ciągu minuty móc posprzątać.

Jest jedna wada

W 19 sekundzie filmu widać, że osoba bierze odkurzacz z „doka” i zaczyna sprzątać. Na prawdę nie wygląda to, aż tak różowo. Dok posiada magnes, lecz sam dok nie utrzyma silnika Roidmi F8, spadłby. Odkurzacz zawsze musi mieć kontakt z podłożem, np tak jak na filmie prawdopodobnie ma zamontowaną długą rurę i końcówkę do dywanów. Odkurzacz również nie ładuje się bezprzewodowo, indukcyjnie. W rączce jest zaślepka która kryje gniazdo do ładowania. Trzeba odsłonić i włożyć końcówkę od zasilacza. Plus, że dok ma specjalnie wyżłobienie w którym można przytrzymać przewód.

Xiaomi Roidmi F8

Podczas pierwszego kontaktu z Roidmi F8 poza tą mała wadą, więcej niedociągnięć nie znalazłem. Super sprzęt, super wykonanie. Według mnie Roidmi F8 bardzo dobrze sprawdzi się podczas sprzątania mieszkania. Razem z Roborockiem i mopem od Xiaomi będzie to idealna trójca. Za  tydzień, maksymalnie dwa mam nadzieję, że podtrzymam tą tezę lub ją obalę. Pełna recenzja wkrótce.

Xiaomi Roidmi F8 aktualnie jest promocji w sklepie Gearbest.com  za $329.99 z darmową wysyłką.

 

Advertisements