Xiaomi Mijia Vacuum G1 to najtańszy robot autonomiczny w ofercie

Xiaomi Mijia Vacuum G1 1

Xiaomi Mijia Vacuum G1 to najnowszy autonomiczny robot sprzątający w ofercie Xiaomi, jest również najtańszy. Kosztuje niespełna 600 PLN. Nowy model wyróżnia się podwójnymi szczotkami przednimi do zbierania brudu. Robot nie tylko odkurzy podłogę, a dodatkowo odświeży ponieważ posiada funkcję mopa.

Xiaomi Mijia Vacuum G1 1

Moc ssania w modelu G1 to 2200 Pa. Akumulator ma pojemność 2500 mAh i wystarczy na 90 minut pracy. Smartfony przyzwyczaiły nas do tego, że zawsze zwracam uwagę na „wielkość akumulatora”, lecz w przypadku odkurzaczy autonomicznych według mnie ważniejszym aspektem jest wysokość urządzenia. Xiaomi Mijia Vacuum G1 ma 82 mm wysokości i wjedzie pod większość soft i innych mebli. Dlaczego akumulator jest mniej ważny? Gdy będzie niski poziom baterii to wróci do bazy i wznowi odkurzanie gdy znowu nabierze energii.

Reklama
Xiaomi Mijia Vacuum G1 1

Odkurzacz jest kompatybilny z aplikacją Mi Home i w inteligentny sposób planuje trasę. Według producenta jest w stanie pokonać przeszkody o wysokości do 17mm.

Xiaomi Mijia Vacuum G1 1

Xiaomi Mijia Vacuum G1 został wyceniony w Chinach na 999 juanów, $141. W przeliczeniu na złotówki to niecałe 600 PLN, niezła cena. Trzeba poczekać na pierwsze testy.

Advertisements