Xiaomi Mi Vacuum 1C budżetowy odkurzacz autonomiczny za 710 PLN

Xiaomi Mi Vacuum 1C z

Ilość smartfonów Xiaomi przyprawia o lekki zawrót głowy, zdecydowanie bardziej podoba mi się polityka Apple i OnePlus które nie prezentują nowych modeli co miesiąc. Xiaomi chce aby jej produkty były kojarzone z marką premium, z tego powodu powstała submarka Redmi dla tańszych urządzeń. Moim zdaniem zbyt skomplikowana oferta nie sprzyja etykiecie marki premium, wróćmy jednak do odkurzacza.

W smartfonach już mamy przesyt, w kwestii odkurzaczy autonomicznych również jest „bardzo bogato”. W aplikacji Mi Home wyświetlane jest 11 modeli odkurzaczy, wśród nich jest już nowy model – Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop, określany również symbolem 1C.

Xiaomi Mi Vacuum 1C to tani odkurzacz z funkcją mopa

Xiaomi Mi Vacuum 1C

Wymiary nowego modelu to 353 mm x 350 mm x 81.5 mm. Najistotniejszy jest ostatni wymiar, szczególnie dla osób które mają meble na nóżkach. Wysokość 81.55 mm raczej pozwoli wjechać pod zdecydowaną większość komód i innych mebli. Producent deklaruje, że odkurzacz jest w stanie pokonać przeszkody o wysokości do 2 cm.

Za precyzyjne dobieranie trasy czyszczenia odpowiada algorytm VSLAM, a potrzebną w tym celu moc obliczeniową generuje układ Cortex A7 z procesorem graficznym Mali 400. Moc ssąca to 2500 Pa.

Reklama

Akumulator o pojemności 2400 mAh wystarczy aby posprzątać powierzchnię 120 metrów kwadratowych. Pojemność zbiornika na brud wynosi 600 ml, a zbiornik na wodę ma pojemności 200 ml. Tak, nowy i tani odkurzacz wyposażony jest w mopa. Funkcję którą Xiaomi wprowadziło pierwotnie w modelu Roborock S50.

Gdzie Xiaomi oszczędziło w modelu C1?

Xiaomi Mi Vacuum 1C nie posiada tak zaawansowanego laserowego czujnika LSD 360 stopni jak w droższych modelach. Zamiast niego odkurzacz widzi tylko w polu 166 stopni, na szczęście posiada system wykrywania zmiany poziomów, dzięki czemu nie spadnie ze schodów.

Xiaomi Mi Vacuum 1C został wyceniony w Chinach na 1299 juanów, czyli $185.

Advertisements