Now Reading
Xiaomi Robot XiaoDan edukacyjny robot dla dzieci

Xiaomi Robot Xiaodan

Xiaomi chce być wszędzie, praktycznie w każdym sektorze życia. W ofercie znajdują się już maskotki, klocki, kolejki drewniane, drony. Xiaomi nawiązało współpracę z firmą która zajmuje się robotyką Nuwa. Efektem ich wspólnej pracy jest Xiaomi Robot Xiaodan. Zebrał już na platformie crowdfundingowej 635%, a zbiórka potrwa jeszcze ponad miesiąc. Co może zaoferować Xiaomi Robot Xiaodan?

Xiaomi Robot Xiaodan

Xiaomi Robot Xiaodan

Robot posiada 7 calowy ekran dotykowy, który komponuje się z resztą ciała i jest jego twarzą. Posiada również wiele innych czujników.  Kamerę, mikrofon, głośnik czy czujnik podczerwieni, to wszystko sprawia, że Xiaodan potrafi integrować/komunikować się z otoczeniem. Twarz w postaci ekranu również odgrywa bardzo ważną rolę, jest odpowiedzialna za emocje jakie prezentuje robot na swojej krystalicznej twarzy. Potrafi zrobić obrót o 360 stopni. Jeżeli zabraknie pamięci można rozszerzyć za pomocą karty micro SD, posiada również gniazdko słuchawkowe jack 3,5mm. Wymiary całości to 355 x 347 x 196 mm, a waga 4400 gramów. Całość dopełnia WiFi i Bluetooth. Wbudowany akumulator posiada pojemność 5200 mAh, czas działania na jednym ładowaniu nie został jeszcze podany.

Xiaomi Robot Xiaodan

Wbudowany mikrofon i asystent głosowy pozwala na integrację z systemem Mi Home. Oczywiście można ustalić urządzenia do których dziecko będzie miało dostęp. Kamera umożliwia rozpoznawanie obiektów i twarzy, które pomagają robotowi XiaoDan rozwijać się. Kamera spełnia również funkcję monitoringu domowego. Przy użyciu smartfona rodzic, może podejrzeć aktualny obraz z robota gdy znajduje się poza domem. Może również zadzwonić do dziecka, podobnie jak na Skype. Obraz wyświetli się na twarzy. Robot został zaprojektowany z własnym inteligentnym systemem dialogowym, ale za pomocą smartfona możemy zaprogramować go do wymawiania nowych fraz i gestów. W ten sposób urządzenie będzie mogło być razem z dzieckiem przez różne etapy życia.

Edukacja poprzez zabawę

Techniczne aspekty są mało ważne, czas na najważniejsze. Xiaomi Robot Xiaodan potrafi tańczyć w rytm muzyki, śpiewać. Sztuczna inteligencja zaszczepiona w robota pozwoli na komunikowanie się z dzieckiem, posiada specjalny program do nauki języka angielskiego. W programie zawarte jest 100 minut lekcji i ponad 10000 słów, odpowiednia ilość dla kilku letniego dziecka. XiaoDan opanował również inne przedmioty takie jak matematyka i astronomia. Wszystko w formie która zainteresuje dziecko, poprzez piosenki, tańce, interaktywne gry logiczne. Robot oferuje  ponad 900 minut opowieści i 200 interaktywnych gier, np quiz który zawiera 800 pytań. Quiz zapewnie rozrywkę również całej rodzinie.

Xiaomi Robot Xiaodan został wyceniony na 1999 juanów, $312. Nie wiadomo czy robot trafi oficjalnie na rynek międzynarodowy.  Funkcje oferowane przez nowego robota Xiaomi, przez nowe zabawki wróżą dobrze pokoleniom małych geniuszy.

Xiaomi Robot Xiaodan

 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top