Ręczny bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi – dopełnienie całości

Ręczny bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi

Ręczny bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi

Xiaomi zaprezentowało kolejną nowość na platformie crowdfundingowej. Xiaomi Mijia Roidmi Handheld Wireless Vacuum Cleaner, nazw w nazwie od cholery, takie smaczki u Xiaomi.  Jest to sprzęt który chciałem kupić od dawna i rozglądałem się za konkurencją, ponieważ chiński gigant nie oferował takowego w swoim portfolio. Na początku rozważałem Dysona z serii V8 jednak cena ponad 2tys złotych jest według mnie zbyt duża jak na odkurzacz który będzie używany w domu sporadycznie i do czyszczenia auta, więc tym bardziej sporadycznie. Podstawowym „czyścicielem”  u mnie jest odkurzacz w pełni automatyczny, Xiaomi Roborock. Trafiłem w chińskim sklepie na tańszy odpowiednik Dysona, Dibea C-17. Parametry gorsze lecz cena interesująca, około 400zł. Od dwóch tygodni planowałem zamówić, lecz wciąż zwlekałem, liczyłem że pojawi się w polskim magazynie. Już jednak nie kupuje Dibei czekam na Xiaomi, wiadomo #XiaomiLepsze.

Xiaomi Mijia Roidmi Handheld Wireless Vacuum Cleaner

Z jakimi produktami jest kojarzona marka Roidmi? Głównie ze sprzętem samochodowym tworzy transmitery, ładowarki samochodowe. Testowałem też okulary Roidmi do pracy przy komputerze, bardzo dobrze wykonany sprzęt, mam nadzieję że z nowym produktem będzie podobnie.  Ręczny bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi będzie mi służył głównie do sprzątania samochodu i czyszczenia wyższych punktów w domu z którymi Roborock nie da sobie rady.

Urządzenie zostało podzielone na dwie części. W górnej znajduje się silnik o mocy 115W i 18500 PA, dla porównania Dibea ma tylko 7000PA, czyli siły ssania.  Akumulator wbudowany w silnik ma pojemność 2500mAh, pozwoli na 55 minut pracy czyli również ponad 2x dłużej niż Dibea. Podczas pracy na maksymalnych obrotach odkurzacz emituje hałas o wartości 75dB. Xiaomi Mijia Roidmi Handheld Wireless Vacuum Cleaner posiada również specjalne filtry wbudowane we wlocie silnika mające na celu filtrowanie roztoczy kurzu.

Ręczny bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi

W dolnej części znajduje się obrotowa szczotka, „głowa” odkurzacza może wyginać się o 90 stopni. Dodatkowo posiada regulacje wysokości maksymalnie 6,6cm, idealnie sprawdzi się przy czyszczeniu wyższych dywanów. Tak samo jak elektryczny mop, ręczny bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi również posiada podświetlenie LED na froncie szczotki.

Xiaomi Mijia Roidmi Handheld Wireless Vacuum Cleaner

Funkcje Smart?

Xiaomi Mijia Roidmi Handheld Wireless Vacuum Cleaner łączy się z aplikacją Mi Home poprzez Bluetooth. W aplikacji możemy podejrzeć poziom naładowania baterii i stopień zanieczyszczenia wbudowanych w odkurzacz filtrów. Tak samo jak konkurencja produkt Xiaomi również posiada stacje do ładowania którą mocujemy na ścianie.

Cena Xiaomi Mijia Roidmi Handheld Wireless Vacuum Cleaner  wynosi 1499 juanów, $238. Jak tylko trafi do sprzedaży, ja na pewno zamawiam.

Scroll To Top