Xiaomi stworzyło wentylator do cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu

Mijia DC Frequency Conversion Circulating Fan

Xiaomi wprowadziło do sprzedaży nowy wentylator pokojowy pod marką Mijia. Wentylator jest niewielkich rozmiarów: 333 mm x 322 mm i jest dedykowany do pomieszczeń o powierzchni do 20 m3. Bezszczotkowy silnik prądu stałego generuje moc na poziomie 24W. Urządzenie „zużyje” 1 kWh po 41 godzinach pracy.

Urządzenie jest kompatybilne z ekosystemem Xiaomi Smart Home, czyli aplikacją Mi Home. Głównym zadaniem wentylatora jest rozprowadzenie zimnego powietrza wygenerowanego przez klimatyzator który jest zamontowany na ścianie. W aplikacji Mi Home można utworzyć automatyzację dzięki której wentylator uruchomi się automatycznie gdy włączymy klimatyzację, a klimatyzacja uruchomi się automatycznie gdy temperatura w pokoju będzie zbyt wysoka. Po schłodzeniu pomieszczenia automatycznie wyłączy się klimatyzacja oraz wentylator.

Urządzenie posiada pięciostopniową regulację mocy nawiewu oraz pięć rodzajów ruchu.

Reklama
Mijia DC Frequency Conversion Circulating Fan

Wentylator obraca się automatycznie zarówno w pionie jak i w poziomie, dlatego zimne powietrze rozejdzie się po całym pomieszczeniu.

Wentylator cyrkulacyjny Mijia został wyceniony w Chinach na 299 juanów, $43. Niedługo powinien pojawić się w sklepach oferujących wysyłkę do Europy. Jest już na Aliexpress.

Advertisements