Xiaomi Mi Light Sensor – przydatny element smart home

Xiaomi Mi Light Sensor

Ekosystem smart home od Xiaomi rośnie z każdym miesiącem. Najnowszym elementem układanki jest czujnik światła – Xiaomi Mi Light Sensor. Co umożliwia nowy czujnik? Xiaomi Mi Light Sensor umożliwia sterowanie innymi urządzeniami za pomocą „światła”. Sprawdza ile światła jest w pomieszczeniu i zależnie od ilości luksów może włączyć lub wyłączyć oświetlenie.

Czujnik należy sparować z nową centralką Xiaomi obsługującą ZigBee 3.0. Ważna informacja dla posiadaczy iPhone, w/w centralka jest kompatybilne z HomeKit! Wszystkie dodane urządzenia pojawią się w aplikacji Dom na iPhone.

W aplikacji Mi Home/Dom czujnik Xiaomi Mi Light Sensor prezentuje tylko jedną informację, poziom luksów w czasie rzeczywistym. Dzięki czemu można usprawnić działanie inteligentnego oświetlenia.

Xiaomi Light Sensor -1

Sama wartość nic nie daje, w aplikacji należy ustawić automatyzację. Na przykład gdy w pomieszczeniu pomiędzy godziną 18 a 22 będzie poniżej 50 lx to włączy oświetlenie. Wszystko zależy od tego co potrzeba, po co ja kupiłem Xiaomi Mi Light Sensor?

Gdy nie ma mnie w domu to rolety zewnętrzne zostają automatycznie zamknięte. Po powrocie do domu automatycznie włącza się oświetlenie, uruchamia muzyka i odsłaniają się rolety, i tu właśnie działa Mi Light Sensor.

Reklama

Czujnik zamontowałem niedaleko okna i sprawdza poziom jasności w pomieszczeniu, po otwarciu rolet. Jeżeli jest zbyt ciemno to oświetlenie pozostaje włączone (boczne kinkiety). W przeciwnym wypadku, jeżeli poziom luksów jest wystarczający, następuje wyłączenie oświetlenia.

Zdjęcie przedstawia automatyzację w aplikacji Dom na iPhone. Jeżeli posiadasz smartfon z systemem Android to podobną scenę można ustawić w aplikacji Mi Home.

Czujnik Xiaomi Mi Light Sensor polecam każdemu kto chce zautomatyzować oświetlenie u siebie.

Dla mnie system smart home to automatyzacja, a nie manualne włączanie gniazdek przy użyciu smartfona, chcę więcej! Chce aby moje mieszkanie samo dostosowywało się do zmiennych warunków, działało według moich potrzeb. Idealnie sprawdzają się głowice grzejnikowe Tado, skonfigurowałem raz i działają wzorowo na podstawie mojej lokalizacji, super produkt. Czujnik jasności to kolejny element układanki smart home.

Advertisements