Ładny termometr / higrometr od Xiaomi. Dobre uzupełnienie systemu Smart Home

xiaomi temperature

Xiaomi ma w swoim ekosystemie Smart Home kilka rodzajów czujników temperatury i wilgotności powietrza. Jeżeli szukasz urządzenia z wyświetlaczem to produkt który dzisiaj przedstawiam prezentuje się moim zdaniem najlepiej. Wszystko za sprawą wyświetlacza, Xiaomi zastosowało elektroniczny papier, czyli technologię e-ink. Patrząc na urządzenie mamy wrażenie jakby była naklejona naklejka demonstracyjna, a nie rzeczywista wartość pomiaru!

eink-xiaomi-temperature

Po pudełku które do mnie trafiło widać że Mi Multi-function Digital Clock miał ciężką podróż z Chin. Poza małą dewastacją z zewnątrz, elementy znajdujące się wewnątrz dotarły bez żadnych uszkodzeń.

W zestawie razem z termometrem / higrometrem otrzymujemy jeszcze: instrukcje obsługi, wymienną baterię CR2030 (znajduje się wewnątrz za zaślepką) oraz trzy różne końcówki do montażu urządzenia. Termometr możemy powiesić na lodówce za sprawą dołączonego magnesu, postawić na biurku za pomocą nóżki lub przykleić do dowolnej powierzchni przy użyciu taśmy dwustronnej.

Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra, zdecydowanie przewyższa wcześniejszy, okrągły model. Poza temperaturą oraz wilgotnością widać jeszcze godzinę i smutną lub uśmiechniętą buźkę. Jeżeli wilgotność lub temperatura w pomieszczeniu będzie nieodpowiednia to twarz będzie smutna. Zakres temperatury wynosi od 0 do 60 °C, a wilgotności od 0 do 99%.

Urządzenie możesz połączyć z aplikacją Mi Home i systemem Smart Home od Xiaomi


Zacznę od najważniejszych aspektów w kwestii łączności. Urządzenie komunikuje się za pośrednictwem Bluetooth, aby w pełni wykorzystać jego potencjał musisz posiadać bramkę BLE Gateway. U mnie takową rolę pełni bieżnia, lampa sufitowa oraz lampka nocna.

Jeżeli nie masz bramki BLE to termometr możesz połączyć z telefonem, lecz dane do aplikacji Mi Home nie będą wysyłane, przez co niemożliwe będzie utworzenie scen z innymi urządzeniami smart home i zdalne podejrzenie wartości.

Jeżeli tę ważną kwestię mamy już za sobą to spójrz jak wygląda Mi Multi-function Digital Clock w aplikacji Mi Home:

Przy tworzeniu scen do wyboru mamy cztery opcję, takie same jak w przypadku innych termometrów, higrometrów w ekosystemie Xiaomi:

  • jeżeli temperatura spadnie do x to …
  • jeżeli temperatura wzrośnie do x to …
  • jeżeli wilgotność spadnie do x to …
  • jeżeli wilgotność wzrośnie do x to …

W aplikacji poza podglądem wartości w czasie rzeczywistym możesz również sprawdzić historię pomiarów. To wszystko sprawia, że Mi Multi-function Digital Clock to produkt kompletny. Ładnie się prezentuje, a jeżeli posiadasz bramkę BLE Gateway to może współpracować z innymi urządzeniami smart home od Xiaomi.

Mi Multi-function Digital Clock kupiłem w sklepie Banggood.

Mi Multi-function Digital Clock
Scroll To Top