Now Reading
Xiaomi prezentuje nowy laserowy projektor o rozdzielczości 4K za 9999 juanów
Xiaomi Mi Laser Projector 4K

Kilkanaście dni temu Xiaomi zaprezentowało budżetowy projektor Mijia, teraz czas na coś z najwyższej półki. Pierwszy laserowy projektor został zaprezentowany przez chińskiego giganta w czerwcu 2017. Konsumenci przyjeli go bardzo dobrze. W ciągu dwóch pierwszych godzin sprzedaż osiągnęła 10 milionów juanów. Projektor oferował rozdzielczość FHD i kosztował w dniu premiery 9999 juanów, $1477. Xiaomi postanowiło iść zgodnie z duchem czasu i jutro do przedsprzedaży trafi odświeżony model, oferujący rozdzielczość 4K i do tego za taką samą cenę!

Xiaomi Mi Laser Projector 4K

Xiaomi Mi Laser Projector 150 cali rozdzielczości 4K za 9999 juanów

To za co najbardziej lubię laserowy projektor Xiaomi to sposób wyświetlanej treści. Urządzenie można umieścić nawet 14 cm od ściany/ekranu a uzyskamy ekran o przekątnej 80 cali. Jeżeli oddalimy na odległość 49 cm to obraz będzie miał aż 150 cali. Nowy model będzie oferował rozdzielczość 4K + HDR10, czego chcieć więcej? Oferowany obraz na pewno będzie rewelacyjny. Głębia ostrości w Mi Laser Projector to 0,233:1. Nie ma potrzeby ręcznego ustawiania ostrości. Pierwsze generacja projektora radziła sobie z tym bardzo dobrze. Wbudowane głośniki to również była mocna strona pierwszej generacji, sądzę że w nowej Xiaomi jeszcze ulepszy dźwięk wydobywający się z głośników.

Xiaomi Mi Laser Projector 4K Xiaomi Mi Laser Projector 4K

Xiaomi deklaruje, że żywotność lasera wewnątrz projektora to 25 000 godzin. Jeżeli będziesz używał go przez 2 godziny dziennie to laser ma wytrzymać aż, uwaga 35 lat. Pilot ma wbudowany mikrofon, dzięki niemu można sterować pracą projektora za pomocą głosu. Można również sterować urządzeniami Mi Home, lecz niestety na ten moment tylko po chińsku.

Xiaomi Mi Laser Projector 4K Xiaomi Mi Laser Projector 4K

Xiaomi Mi Laser Projector 4K będzie dostępny w przedsprzedaży od 15 stycznia za 9999 juanów, $1477. Normalna sprzedaż rozpocznie się 18 stycznia i cena projektora zostanie podniesiona do 14999 juanów, $2216. Jak widać różnica jest bardzo duża i przedsprzedaż to bardzo dobra okazja. Sam chętnie kupiłbym go w przedsprzedaży za 9999 juanów, gdybym tylko miał taką możliwość.. Jeżeli czytasz to i jesteś w Chinach to daj znać!