48 godzin z opaską Xiaomi Mi Band 4

Mi Band 4 pierwsze wrażenia -2

Zacznę od najważniejszej informacji dla wszystkich osób które kupił opaskę w wersji przeznaczonej na rynek chiński. Jeżeli język systemowy w smartfonie masz ustawiony na angielski to opaska również ma interfejs w języku angielskim. Gdy Twój smartfon ma ustawiony język polski to interfejs będzie po chińsku. Prawdopodobnie z czasem ulegnie to zmianie.

Taka sama sytuacja była ze starszą generacją Mi Band 3. Na początku nie było języka polskiego, lecz z czasem deweloperzy zaktualizowali aplikację Mi Fit i podczas synchronizacji opaski ze smartfonem nastąpiła automatyczna zmiana interfejsu z chińskiego na polski.

Mi Band 4 pierwsze wrażenia -1

Minęły dwie doby odkąd otrzymałem przesyłkę od listonosza z opaską. Tutaj możesz przeczytać wpis w którym opisałem rozpakowanie opaski i pierwsze rozczarowanie.

Pierwsze 48 godzin z Xiaomi Mi Band 4


Mi Band 4 to moim zdaniem udana ewolucja poprzedniego modelu. Jest większy, kolorowy wyświetlacz który lepiej prezentuje się na ręce. Kolorowy wyświetlacz nie wpłynął negatywnie na drenaż baterii. Przez 2 dni poziom naładowania spadł z 50% do 43%, czyli dziennie to 3,5%. W tym czasie wykonałem dwa treningi na bieżni po +- 30 minut. Zgodnie z powyższymi danymi opaska powinna wytrzymać na jednym ładowaniu 29 dni, bardzo dobry wynik.

Mi Band 4 pierwsze wrażenia -3

Ważna funkcją w Mi Band 4 jest rejestrowanie stref tętna. Podczas treningów aerobowych pilnuje pulsu aby efektywnie wykonywać trening, dla mnie najlepszym przedziałem jest od 120 do 140 bmp. Dla osób początkujących wskazanie przez opaskę będzie bardzo pomocne. Przykładowo na zdjęciu aktualnie znajdujemy się w strefie Relaxed, to znak że czas zakasać rękawy.

mi fit mi band 4

Po zakończeniu treningu Strefy tętna z całego treningu widoczne są w aplikacji Mi Fit, jak widać mój trening był słaby (grałem w Cities Skyline).

Nie korzystałem jeszcze z nowej funkcji rejestrowania treningu pływackiego i raczej nie będę. Preferuję aktywność „2 w 1” podczas treningu aerobowego. Najczęściej gram na konsoli i chodzę na WalkingPad, przyjemne z pożytecznym 🙂

Mi Band 4 pierwsze wrażenia -2

Opaska ma te same przydatne funkcję co Mi Band 3 czyli sprawdzenie pogody lub odczytanie powiadomień, wiadomości. Odczytanie kodu który otrzymujemy od banku poprzez SMS z poziomu nadgarstka to jest to. Często ładuję telefon w innym pomieszczeniu i nie muszę wstawać aby odczytać kod autoryzacji.

Reklama

Za pomocą Mi Band 4 możesz również sterować muzyką odtwarzaną przez smartfon. Jest dostępna start/pauza, kolejny/poprzedni utwór oraz głośniej/ciszej.

Kolorowy wyświetlacz oferuje zmianę grafiki wyświetlanej na ekranie startowym Mi Band 4. Grafiki dodane przez deweloperów Mi Fit to „młodzieżowe grafiki”, mi nie podoba się żadna więc korzystam z domyślnej.

Mi Band 4
Przykładowe grafiki w Mi Band 4

Mi Band 4 to udana ewolucja trójki, lecz nie jest to rewolucja. Prezentuje się lepiej i to wszystko. Jeżeli masz Mi Band 3 a nie zamierasz rejestrować treningu pływackiego lub nieważne są dla Ciebie strefy tętna to możesz zostać z trójką na ręce. Zmienisz na nowszy model gdy starszy przestanie działać.

Ja kupiłem Mi Band 4 tutaj i opaska dotarła do mnie w 10 dni.

AKTUALIZACJA!

Dawno nie używałem Mi Band 3 i nie zdawałem sobie sprawy z jednego aczkolwiek bardzo istotnego faktu. Mi Band 3 posiada „ciemny” wyświetlacz, widoczność w pełny słońcu jest bardzo słaba.

Xiaomi Mi Band 4 posiada 5-stopniową regulację jasności. Gdy ustawimy poziom trzeci to w pełnym słońcu treść widać podobnie jak na Mi Band 3. Jasność ustawiona na maksymalny, czyli piąty poziom to już całkowita deklasacja trójki. Uważałem, że nie ma sensu zmieniać z 3 na 4, teraz zmieniłem zdanie. Według mnie dla samej wygody użytkowania na dworze zdecydowanie warto.

Dzięki Rafał za komentarz!

Advertisements