Amazfit Smart Sport Watch 3 nazywany też Amazfit Stratos 3 oficjalnie zaprezentowany

Amazfit stratos 3

O godzinie 16.00 czasu chińskiego rozpoczęła się oficjalna konferencja Huami na której zaprezentowane zostały trzy nowe urządzenia naręczne: koncepcyjny Amazfit X, następca Bipa – Amazfit GTS i nowy Stratos, zwany też Amazfit Smart Sport Watch 3. Nazwy w produktach Amazfit to ciężki temat, lepiej skupmy się na tym co oferuje Amazfit Stratos 3. Jest to najlepszy zegarek patrząc na specyfikację z wszystkich trzech zaprezentowanych dzisiaj produktów.

Amazfit stratos 3

Smartwatch posiada ekran JDI o przekątnej 1,34 cala i rozdzielczości 320 x 320 pikseli. W wersji standardowej pokryty został zaokrąglonym szkłem Gorilla Glass 3 generacji. Wersja premium o nazwie Elite Edition posiada tarczce pokrytą szkłem szafirowym, jak porządne szwajcarskiej zegarki. Szkło szafirowe to nie jedyna zmiana względem zwykłej wersji, Elite Edition posiada jeszcze tytanowe przyciski i pasek wykonany z gumy fluorowej. Zwykły model posiada pasek sylikonowy. Zwykła trójka waży 59.6g, a model Elite 68.7g i jest to dość sporo. Dla porównania GTR 47 mm który aktualnie używam waży tylko 36g.

Stratos 3 posiada dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz z 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, lecz do dyspozycji użytkownika pozostanie jedynie 1.9 GB. Po co miejsce? Aby wgrać muzykę lub podcasty i słuchać na słuchawkach Bluetooth podczas aktywności fizycznej. Poza Bluetooth w wersji 5.0 zegarek posiada jeszcze Wi-Fi 2,4 GHz i NFC.. które oczywiście działa tylko w Chinach. Nie ma system od Google na zegarki czyli Wear OS, jest AmazfitOS, więc nie ma Google Pay 🙁

Reklama

Jest to zegarek stricte sportowy posiada: pulsometr, żyroskop oraz systemy GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Umożliwia monitorowanie aż 19 różnych aktywności fizycznych. Wbudowany akumulator o pojemności 300 mAh według producenta wystarczy na minimum 7, a maksimum 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Wszystko zależy jak często ustawimy monitorowanie tętna. Czas aby naładować akumulator od 0 do 100% wynosi 120 minut.

Amazfit stratos 3 workout

Amazfit Smart Sport Watch 3 aka Stratos 3 kosztuje 1299 juanów, czyli $182.
Amazfit Smart Sport Watch 3 Elite Edition aka Stratos 3 Elite Edition kosztuje 1699 juanów, $238.

Advertisements