Ładowarka indukcyjna Xiaomi 20W [rozpakowanie]

Ładowarka bezprzewodowa Xiaomi 20W -7

Niedawno opisałem ładowarkę bezprzewodową Xiaomi o mocy 20W do samochodu, teraz czas na jej biurkowy odpowiednik. Szczerze powiem, że nie planowałem jej kupować. Zamówiłem ładowarkę samochodową, a sklep Banggood przez pomyłkę wysyłał mi wersje na biurko.

Sklep Banggood wysłał mi zły produkt, co dalej?


Informację, że otrzymałem zły produkt opublikowałem na Facebooku, byłem ciekaw czy ktoś już miał podobny problem. Oczywiście nie byłem pierwszy, jedna osoba w komentarzu napisała że dostanę zwrot pieniędzy, a produkt będę mógł zachować. Dokładnie tak stało się z moim felernym zamówieniem. Support sklepu poprosił mnie o zdjęcia oraz numer produktu po czym w ciągu 24h zwrócił całą kwotę zamówienia, a biurkowa ładowarka indukcyjna Xiaomi 20W została u mnie.

Jedyny minus tej sytuacji to czas, czekanie na kolejną paczkę z Chin. Ładowarkę samochodową zamówiłem jeszcze raz ( nawet udało się kilka dolarów taniej), wróćmy do wersji biurkowej.

Musisz kupić dodatkowo przewód oraz zasilacz do gniazdka, brakuje w zestawie


W zestawie znajduje się tylko sama „podstawa ładująca”, brakuje przewodu oraz zasilacza/ładowarki do gniazdka. Przewód musi posiadać wtyczkę USB typu C ponieważ takie gniazdo ma podstawa ładująca, a ładowarka musi być „odpowiednio mocna”. U mnie sprawdziła się ładowarka BlitzWolf BW-S5 (przeczytaj koniec wpisu, drobna aktualizacja!), gdy podłączałem do słabszych podstawa sygnalizowała zbyt mały prąd za pomocą diody na przodzie.

Testowałem już ładowarkę indukcyjną Xiaomi o mocy 10W i jest jedna cecha która łączy oba te produkty, bardzo łatwo łapią wszelki kurz/brud. Wszystko za sprawą gumowatej powierzchni, ma to oczywiście również plus: szklany smartfon na pewno nie ześlizgnie się z podstawy ładującej. Wersja 10W jest w czarnym kolorze, nowa 20W w białym i wszelki brud widać jeszcze bardziej. Przetarcie szmatką powoduje przyklejenie się kolejnych nitek z materiału. Znalazłem jednak sposób, dobrze czyści się wilgotnymi ściereczkami do okularów (kilka złotych za 50 sztuk).

To co mnie zdziwiło w ładowarce indukcyjnej Xiaomi 20W to grubość, jest 2x grubsza od jej słabszej, czarnej wersji. Wszystko za sprawą chłodzenia, tak duża moc ładowania wiąże się z koniecznością bardziej wydajnego chłodzenia. Dlatego biurkowa ładowarka indukcyjna Xiaomi 20W posiada wbudowany wentylator.

Aktualnie podstawkę używam do ładowania iPhona X, który nie obsługuje ładowania mocą 20W, ładowanie zostaje zmniejszone do 10W.

Flagowiec Xiaomi Mi 9 to pierwszy smartfon na świecie który oferuje bezprzewodowe ładowanie mocą 20W i prawdopodobniej jutro otrzymam swój egzemplarz, dzięki temu wykorzystam w pełni możliwości „gratisowej” podstawki. Przy okazji sprawczy czy ładowarka w zestawie razem z Mi 9 wystarczy do ładowarki indukcyjnej Xiaomi 20W.

Aktualizacja


Dotarł do mnie dzisiaj Xiaomi Mi 9 i sprawdziłem szybkie ładowanie, niestety BlitzWolf BW-S5 o którym wspomniałem wyżej nie jest w stanie obsłużyć 20W z podstawy ładującej. Ładowarka w zestawie Mi 9 również jest zbyt słaba, aby w pełni wykorzystać potencjał ładowarki indukcyjnej Xiaomi 20W należy kupić ładowarkę z QC 4.0 np ten model.

Jeszcze jedna aktualizacja, otrzymałem ładowarkę QC 4.0 i niestety nie działa tak jak powinna. Przeczytaj wpis na Facebooku, wyjaśniłem jak wygląda problem.

Scroll To Top