Now Reading
Samochodowa, bezprzewodowa ładowarka Xiaomi 20W [rozpakowanie]

Tegoroczny flagowiec Xiaomi, model Mi 9 to pierwszy smartfon na świecie który obsługuje bezprzewodowe ładowanie mocą aż 20W. W praktyce oznacza to, że Mi 9 bezprzewodowe naładujesz szybciej niż Mi 8 za pomocą przewodu!

Razem z telefonem chiński gigant zaprezentował ładowarki indukcyjne obsługujące nowy standard ładowania 20W. Dostępny jest wariant na biurko jak i wersja samochodowa. To właśnie w samochodzie najbardziej przyda się szybsze ładowanie, nawigacja bardzo drenuje baterię. Jeżeli miałeś „słabą” ładowarkę bezprzewodową to smartfon szybciej się rozładowywał niż ładował. Ratowało użycie przewodu, lecz dla mnie jest to niewygodne rozwiązanie.

Samochodowa, bezprzewodowa ładowarka Xiaomi 20W posiada czujnik zbliżeniowy który automatycznie rozsuwa boczne trzymacze gdy tylko zbliżymy obiekt do czujnika. Spójrz na filmik poniżej, prawda że genialne rozwiązanie?

Ładowarkę/uchwyt należy podpiąć na stałe pod gniazdo 12V w aucie. Na boku obudowy znajduje się przycisk do rozsuwania bocznych trzymaczy gdy będziemy chcieli wyciągnąć telefon. Ładowarkę używam od kilku dni i zawsze zapominam wyciągnąć smartfon przed wyłączeniem silnika.. przez co musze wyciągnąć smartfon wysuwając go w górę. Nie ma ryzyka, że ulegnie porysowaniu ponieważ boczne trzymacze pokryte są delikatnymi gumkami.

Co jest w pudełku?


Razem z ładowarką otrzymujemy przewód zasilający, ładowarkę do gniazdka 12V z dwoma wejściami oraz alternatywny element montażowy. Zacznę od ładowarki 12V: bezprzewodową ładowarkę należy podpiąć w czerwone gniazdko aby w pełni wykorzystać moc 20W. W drugie gniazdko podłączyłem kamerkę samochodową 70Mai 1944P, działa bez problemu.

Standardowy sposób montażu to wciśnięcie w nawie, za sprawą przycisku i sprężyny dopasuje się do 95% nawiewów (zarówno tych grubych jak i cienkich). Jeżeli jednak chciałbyś zamontować w innym miejscu to Xiaomi dodaje do pudełka specjalny element z taśma dwustronną, które można przykleić w dowolnym miejscu.

See Also
Uchwyt do pompek Xiaomi-1

To co mnie zdziwiło to wentylator. Xiaomi Wireless Car Charger 20W to pierwsza ładowarka indukcyjna jaką widziałem z wentylatorem aby zapewnić odpowiednie chłodzenie. Jeżeli posiadasz samochód z napędem elektrycznym to możesz słyszeć delikatny szum podczas jazdy z małą prędkością.

Póki co nie zauważyłem żadnych minusów, zdecydowanie najlepszy uchwyt/ładowarka samochodowa i do tego przyszłościowa, bo najmocniejsza. W sklepie Banggood jest dostępna za $34.79 z kodem rabatowym micarqi.

Scroll To Top