Xiaomi wchodzi na listę Fortune Global 500!

Xiaomi powstało zaledwie 9 lat temu, pomimo „młodej firmy” osiąga znakomite wyniki. W 2019 roku Xiaomi Group trafiłdo listy Fortune Global 500! Firma Lei Juna to najmłodsza firma spośród wszystkich 500 w tegorocznym rankingu.

Przychody Xiaomi osiągnęły 26,44 mld dolarów, natomiast zysk netto to 2,05 mld dolarów. Taki wynik przełożył się na 468 miejsce w rankingu ogólnym i 7 miejsce w kategorii Internet Services and Retailing.

[su_quote cite=”Lei Jun, CEO Xiaomi Group”]Pojawianie się na liście Fortune Global 500 zajęło nam zaledwie 9 lat. Zawdzięczamy to przede wszystkim fanom i osobom korzystającym z naszych rozwiązań. Im wszystkim należą się wielkie podziękowania. Jesteśmy również najmłodszą firmą w tegorocznym rankingu. To daje nam siłę do tego, by kontynuować nasz globalny rozwój.
W ciągu ostatniego roku dokonaliśmy wiele zmian w naszej strategii rozwoju w obszarach zarządzania, systemach badań i rozwoju technologii, ofercie produktowej oraz w portfolio marek. To sprawiło, że Xiaomi rozwija się mimo silnej konkurencji na macierzystym i globalnym rynku. Pojawienie się na liście Fortune Global 500 daje nam jeszcze większą motywację do dalszego rozwoju. Zobowiązuje nas to do tworzenia ciekawszych i coraz bardziej innowacyjnych rozwiązać, które będą dostępne dla każdego. [/su_quote]

Za mocna pozycją Xiaomi przemawiają liczby: czwarty producent smartfonów na świecie (wzrost 32,2% porównując rok do roku), lider urządzeń IoT (171 milionów urządzeń podłączonych do sieci), numer jeden w sprzedaży TV w Chinach oraz Indiach.

Światowo Xiaomi zajmuje 468 pozycję, lecz niedawno informowałem o rankingu Fortune China 500. Na rodzimym rynku Lei Jun zdołał zdobyć 53 pozycje w rankingu najbardziej dochodowych firm.

[su_quote cite=”List CEO Xiaomi, Lei Juna do pracowników i partnerów.”]Magazyn „Fortune” właśnie opublikował najnowszą listę 500 najważniejszych firm na świecie, Xiaomi na liście! Zajmując 468 pozycji na świecie, jesteśmy jedną z 7 firm w kategorii „Internet i usługi detaliczne” oraz najmłodszą firmą z listy Fortune 500 w historii (z wyjątkiem połączonych firm), zaledwie 9 lat od jej utworzenia. To niesamowite osiągnięcie!
Trzymanie się dobrego produktu, który jest „przenoszeniem ludzi i posiadaniem dobrej ceny”, jest podstawą wszystkich naszych osiągnięć. Firma, która pojawia się na liście 500 najlepszych na świecie, a także otwarcie nowego kampusu w Pekinie, to podwójne szczęście.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom, którzy wierzą w Xiaomi, wspierają Xiaomi, pomagają Xiaomi i zachęcają do produktów Xiaomi.
Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować naszym setkom milionów użytkowników i moim fanom na całym świecie za ich ciągłe zaufanie i ciągłą zachętę.
Dzięki naszym partnerom, bez ich długoterminowego wsparcia, Xiaomi nigdy nie zmieni małej firmy z zaledwie 13 osobami.
Firmy z listy Global Fortune 500: dzięki naszym inwestorom dali nam cenną tolerancję, cierpliwość i zachętę.
Nawet dzięki naszym partnerom i konkurentom, są najlepszym kamieniem do ostrzenia dla wzrostu Xiaomi i najpotężniejszym bodźcem.
W końcu najbardziej chciałbym podziękować towarzyszom, którzy tworzą Xiaomi, którzy nadal walczą, i członkom rodziny za nimi.
500 najlepszych na świecie to osiągnięcie, które wspólnie pracowaliśmy przez ostatnie dziewięć lat.
Mamy w sumie 20 538 osób wśród naszych pracowników i partnerów głównego zespołu usług outsourcingowych i przygotowaliśmy specjalną pamięć:
Damy każdemu pracownikowi Xiaomi 1000 akcji grupy Xiaomi, z czego 500 akcji jest upamiętnieniem każdego z osiągnięć Fortune Global 500 i kolejnych 500 akcji, które są pamięcią dla każdego pracownika i rodziny naszych partnerów, dziękuję za wsparcie!
Z powodu tak wielkiej wdzięczności nie możemy przestać, po prostu ruszać do przodu.
Fortune 500 dotyczy skali dochodów.
Wydaje się, że w tym czasie staliśmy się świetną firmą, ale to nie znaczy, że jest naprawdę silna, nie oznacza to wielkości.
Od momentu powstania 9 lat temu udowodniliśmy, że model Xiaomi może zostać ustanowiony i może zdobyć miejsce na najwyższym poziomie globalnej społeczności biznesowej.
Ale nie jesteśmy stworzeni do takiego sukcesu.
Następnie musimy przejść do wielkości.
Jako najmłodsza firma z 500 najlepszych na świecie, rozpoczęliśmy działalność na najwyższym światowym poziomie.
Young to nasze miejsce.
Tak długo, jak mamy młode „młodzieńcze serce”, mamy nieskończony entuzjazm, nieskończone możliwości i przekonania bez strachu, od dawnych sukcesów do wielkiej wizji.
Xiaomi stanie się świetną firmą!
[/su_quote]
Scroll To Top