Cena akcji Xiaomi mocno w górę, w ciągu doby o 11,43%

akcje Xiaomi na szczycie

Wczoraj Xiaomi opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał 2020 roku. Firma Lei Juna przyzwyczaiła nas do wyższych wzrostów, lecz jak na czasy koronawirusa Xiaomi osiągnęło bardzo stabilną pozycję, co dostrzegli światowi liderzy inwestycyjni.

Aktualnie Xiaomi jest czwarty na świecie producentem smartfonów, a według prognoz już w 2021 roku ma awansować na podium. W kwestii urządzeń IoT jest jeszcze lepiej. Xiaomi posiada już 271 mln urządzeń podłączonych do sieci (bez smartfonów/tabletów i laptopów). W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wzrosła o uwaga, 38,3%.

W ciągu ostatnich 24 godzin cena za akcje Xiaomi Corp wzrosła aż o 11,43%, skąd tak duży wzrost? Przez finansowych gigantów: Goldman Sachs, CITIC Securities, CICC, Morgan Stanley i Citibank. Wzięli pod lupę wyniki Xiaomi i ocenili je jako bardzo dobrą inwestycję na przyszłość.

Argument CICC: Z powodu epidemii globalne rynek smartfonów spadł o 16%, a sprzedaż smartfonów Xiaomi spadła zaledwie o 1%.

Argument CITIS Securities: Xiaomi ustabilizowało swoją pozycję na rynku krajowym i prowadzi bardzo agresywną ekspansję na rynki zagraniczne.

Reklama

Argument Morgan Stanley: Wysoki wzrost z sekcji reklamowej, telewizyjnej i usług internetowych pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Pozytywne rekomendacje światowych liderów inwestycyjnych poskutkowały wzrostem ceny akcji Xiaomi o ponad 11%. Ja akcje Xiaomi Corp już od dawna kupuję na platformie Degiro. Akcje można kupować w pakietach po 200 lub wielokrotność tej liczby. Aktualnie minimalny próg wejścia to +- 2000 PLN.

akcje Xiaomi

Dziękuje Tomkowi, który już w 2018 roku pokazał mi gdzie kupić akcję 1810.HK! 🙂


Aktualizacja

Wpis opublikowałem wczoraj wieczorem. Dzisiaj rano cena akcji Xiaomi urosła o kolejne 9,37% i jest najwyższa w historii, kapitalizacja urosła o 50 mld. Good news.

Xiaomi stock high
Advertisements