Jak akcje Xiaomi radzą sobie na giełdzie? Słabo..

Często dostaję od Was prywatne wiadomość dotyczące zakupu akcji Xiaomi, jak i gdzie kupuję. Wszystko opisałem już jakiś czas temu w tym artykule. Przez kilka miesięcy od publikacji powyższego wpisu moja strategia inwestowania uległa dość znaczącej zmianie. Zaprzestałem regularnie dokupować akcje chińskiego giganta. Wiem, że jest to teoretycznie najlepszy „moment do wejścia”, ale mam inne wydatki.

Akcje Xiaomi na historycznym dnie


Od czasu debiutu na giełdzie w Hong Kongu cena akcji Xiaomi cały czas spada, nie było jeszcze spektakularnego wybicia. Na cenę nie miał wpływu debiut flagowca Mi 9 czy dobre wyniki finansowe, zawsze sprawdzam wykresy po większych wydarzeniach i nic…

Xiaomi masowo wykupuje swoje akcje


W czerwcu Xiaomi rozpoczęło drugą rundę wykupu swoich akcji, dokonali tego aż 10 razy w ciągu zaledwie 20 dni. Poniższe daty: 3, 4, 6, 10 ,12, 13, 14, 17, 18 i 20 czerwca to właśnie w te dni firma dowodzona przez Lei Juna wykupiła akcję klasy B na rynku otwartym. Podczas dzisiejszego, ostatniego wykupu Xiaomi odkupiło 5.031 milionów akcji w cenie od 9,91 HDK do 9,93 HDK.

Lei Jun mówi otwarcie, że firma zamierza najbardziej zaangażować się w rynek urządzeń IoT. Według mnie jest to dobra decyzja, w telefonach jest ogromna konkurencja. W kwestii urządzeń smart home z tak rozbudowanym portfolio jakie ma Xiaomi, nie ma konkurencji na rynku.

Niestety pełna oferta sprzętu IoT z logiem Mi dostępna jest jedynie w Chinach, na innych rynkach oferta jest bardzo mocno ograniczona. Wprowadzenie globalnej sprzedaży, będzie kamieniem milowym w rozwoju.

Scroll To Top