Now Reading
Xiaomi AirDots recenzja – bardzo dobra jakość dźwięku za niską cenę
Xiaomi AirDots

Słuchawki AirDots to pierwszego tego typu bezprzewodowe słuchawki w szerokiej gamie produktów jakie oferuje Xiaomi. Jeżeli jesteś zainteresowany jak dokładnie wyglądają AirDots’y lub co znajduje się w pudełku to odsyłam do tego wpisu.

Jakość dźwięku


Słuchawki wyposażone są w technologię True Wireless Stereo (TWS) która umożliwia wykorzystanie dźwięku stereo gdy korzystamy z dwóch słuchawek jednocześnie. Wewnątrz każdej ze słuchawek znajduje się 7,2 mm głośnik który oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Nie ma sztucznie podbitych basów jak np. w słuchawkach Beats. Jeżeli lubisz sztuczne basy to pewnie będziesz zawiedzony, ja jestem zadowolony. Jest czysto, naturalnie i może być głośno.

Wygoda użytkowania


Słuchawki są bardzo lekkie, każda z nich waży tylko 4.2 grama i posiada wewnątrz baterię o pojemności 40 mAh. Coś za coś, taka konstrukcja pozwala na odtwarzanie muzyki w trybie stereo przez 4 godziny. Jeżeli korzystamy z tylko jednej słuchawki to czas jest dłuższy o godzinę, czyli 5 godzin. Po włożeniu w etui które jest zarazem powerbankiem czas odtwarzania wzrasta do 12 godzin co jest już dobry wynikiem.

Poziom naładowania słuchawek można podejrzeć z poziomu telefonu

Każda ze słuchawek posiada panel dotykowy. Wystarczy tapnąć aby zatrzymać odtwarzanie, ponowne dotknięcie wznowi odtwarzanie muzyki. Jeżeli ktoś będzie akurat dzwonił to tapnięcie spowoduje odebranie połączenia. Podwójne tapnięcie wywołuje wirtualnego asystenta o którym wspomnę później.

Z minusów podczas codziennego użytkowania to komunikaty słuchawek np. o niskim stanie wbudowanych akumulatorów. Wszystkie są niestety w języku chiński. Plus jest taki, że po pewnym czasie nauczysz się ich i już będziesz znał kilka zwrotów w ojczystym języku Xiaomi.

Jeżeli akumulator będzie bliska rozładowania to zauważymy to również po diodzie LED umieszczonej na każdej ze słuchawek.

Xiaomi AirDots
Słuchawki ładują się w etui

AirDotsy a siłownia


Na początku narzekałem, że niewygodnie wkłada się do ucha. Po czasie mogę powiedzieć że się przyzwyczaiłem. AirDotsy dobrze trzymają się w uszach. Podczas ćwiczeń na siłowni sporadycznie zdarzało mi się, że słuchawka delikatnie się wysunęła. Przez co traciłem „efekt próżni” który występuje w słuchawkach dokanałowych jakimi są AirDotsy. Wystarczy lekko docisnąć i już po problemie. Kiedyś używałem słuchawki nauszne na siłowni: Beats i Beoplay H8. Gdy kładłem się na ławeczkę to spadały z głowy i strasznie mnie to dekoncertowało. Z AirDotsami nie ma tego problemu, nie wypadają i to zdecydowany plus!

Komunikacja


To jedyna kwestia w której AirDotsy mają drobne problemy. Dość często zdarza mi się że gdy zatrzymam odtwarzanie muzyki i uruchomię ponownie to po włączeniu przez 2-3 sekundy gra tylko jedna słuchawka. Po tych paru sekundach druga automatycznie dołącza w trybie stereo, lecz pewnie lag jest.

See Also
Podgrzewacz wody viomi

Może to kwestia sposobu połączenia ponieważ w ustawieniach bluetooth na telefonie łączymy się ze słuchawką prawą (Mi Airdots BASIC_R), a ona automatycznie łączy się z lewą i tworzą tryb stereo.

Słuchawki AirDots są kompatybilne z Siri/Asystentem Google.


Moja ostatnia „miłość” to korzystanie z możliwości wirtualnego asystenta, najcześciej korzystam z Siri. Możliwość aktywowania scen z aplikacji Mi Home to praktyczne i użyteczne rozwiązanie. Aby wywołać wirtualnego pomocnika mając słuchawki AirDots w uszach wystarczy dwa razy tapnąć w słuchawkę i to wszystko. Można mówić, wydać rozkaz.

Czy warto kupić Xiaomi AirDots?


Z jakości dźwięku słuchawek jestem pozytywnie zaskoczony. Moim zdaniem są bardzo dobre i nie odstają od droższych konkurentów. Według mnie jakość mają na tym samym poziomie co AirPodsy od Apple. Są małe i lekkie dzięki czemu nie męczą uszu. Na dzień dzisiejszy słuchawki są dostępne jedynie w Chinach, lecz w latem mają trafić do Europy.

Zamówienie z Chin to prosta sprawa. Dodatkowo w sklepie Banggood.com aktualnie jest promocja na słuchawki Xiaomi AirDots wystarczy użyć kod rabatowy „XMAirdots” aby obniżyć cenę do $39.99. Moim zdaniem są warte tej ceny. Jeżeli nie lubisz czekać to sklep Geekbuying posiada słuchawki w polskim magazynie, lecz cena jest wyższa.

Scroll To Top