Oclean X rozpakowanie

Oclean X

Dotarła do mnie szczoteczka Oclean X, jest to pierwsza na świecie szczoteczka z dotykowym wyświetlaczem. Testowałem już wszystkie szczoteczki marki Oclean: model SE, One oraz Air. Różnice między nimi są marginalne. Oclean One jest cięższy z powodu większego akumulatora i dłuższej pracy na jednym ładowaniu. Air działa krócej na jednym ładowaniu, a co za tym idzie jest lżejszy, co może mieć znaczenie w podróży.

Wszystkie trzy dotychczasowe modele Oclean były na „jedno kopyto”, dopiero Oclean X jest w pewnym sensie przełomowy. Posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Drugą, według mnie bardziej istotną nowością jest uchwyt ścienny z wbudowaną ładowarką. Jest tylko jeden mały problem, trzeba wymyślić sprytny sposób aby ukryć przewód którym należy zasilić indukcyjną ładowarkę do szczoteczki.

W zestawie razem ze szczoteczką Oclean X otrzymujemy: uchwyt ścienny z ładowarką (na plecach taśma dwustronna 3M, aby przykleić uchwyt do płytek), instrukcję obsługi, przewód do podłączenia ładowarki oraz jedną końcówkę. Jeżeli masz w domu zapas końcówek od starszych modeli i planujesz zakup Oclean X to mam dobrą wiadomość. Końcówki z Oclean SE, One, Air pasują do wersji X.

Oclean X tak jak wszystkie poprzednie wersje łączy się z aplikacją Oclean. Dostępna jest wersja na systemem iOS oraz Android. Koniecznie od razu zaktualizuj szczoteczkę do najnowszej wersji oprogramowania, znacząco poprawia działanie panelu dotykowego, lepiej reaguje na ruchy palcem.

Z poziomu panelu można wybrać program, czas oraz siłę szczotkowania. Wyświetla się również aktualna godzina ..i powinna wyświetlać się pogoda (słoneczko 20 °C), tak jest na renderze na pudełku. Niestety u mnie nie działa, nie ma możliwości skonfigurowania pogody z poziomu aplikacji Oclean oraz panelu dotykowego. Nie ma w ogóle takiej opcji! Komuś udało się? Ktoś to zrobił?

Oclean X posiada wbudowany żyroskop oraz czujnik nacisku który ocenia jak szczotkowaliśmy zęby. Po każdym umyciu na wyświetlaczu pokazuje się informacja jak dokładnie szczotkowaliśmy, szczęka podzielona jest na cztery części i każda część posiada indywidualną oceną wyrażoną procentowo. Dzisiaj rano moja górna, prawa część szczęki otrzymała ocenę tylko 13%…

Przede mną kilka tygodni z Oclean X, jestem ciekawy czy wyświetlacz okaże się praktyczny w codziennym użytkowaniu. Gdyby wyświetlał pogodę to miałbym większą szansę 😉

Szczoteczkę do testów otrzymałem od sklepu Gearbest.com, tutaj możesz zamówić. Jest to link afiliacyjny, zamawiając z niego wspierasz rozwój strony.

Aktualizacja


Dzisiaj pierwszy raz ładowałem szczoteczkę Oclean X i muszę napisać sprostowanie. Oclean X nie ładuje się wisząc w uchwycie. Należy go zdjąć i wcisnąć poziomu w uchwyt.

Scroll To Top