Redmi AirDots nowość od Redmi, tańsza alternatywa dla Xiaomi AirDots

Kilka miesięcy temu Xiaomi zaprezentowało słuchawki AirDots które nie zbierają dobrych recenzji w internecie. Moim zdaniem są całkiem całkiem i nie określiłbym ich jako tandetny sprzęt, są dobre ale bez rewelacji. Dzisiaj marka Redmi zaprezentowała ich tańsze odpowiedniki, tym razem w kolorze czarnym.

Redmi AirDots

Słuchawki posiadają wewnątrz Realtek 8763, układ jest kompatybilny z Bluetooth w wersji 5.0. Słuchawki posiadają mikrofon więc można przez nie rozmawiać. Cyfrowa redukcja szumów DSP ma zagwarantować odpowiednią jakość.

W zestawie otrzymujemy obudowę która posiada funkcję powerbanku i przewód do ładowania. Ładujemy obudowę na ona ładuje słuchawki za pomocą styków magnetycznych. Słuchawki oferują 4 godziny odtwarzania muzyki, a obudowa zwiększa ten wynik do 12 godzin. Niestety długi jest czas ładowania słuchawek do pełna, wynosi aż 1,5 godziny. Na naładowanie do pełna obudowy należy przeznaczyć dwie godziny czasu.

Reklama

Każda z dwóch słuchawek waży 4,1 g. Słuchawki Redmi AirDots tak samo jak ich biały odpowiednik posiadają aktywny panel dotykowy. Tapnięcie w słuchawkę zatrzymuje utwór, a podwójne tapnięcie uruchamia wirtualnego asystenta głosowego (Siri, Google lub Xiao Ai do wyboru do koloru).

Redmi AirDots

Sprzedaż Redmi AirDots rozpocznie się 9 kwietnia na terenie Chin, cena? 99,9 juanów czyli $15. Trzeba przyznać, że cena jest bardzo atrakcyjna. Słuchawki zapewne szybko pojawią się w sklepach oferujących wysyłkę do Europy. Już są pierwsze oferty w serwisie Aliexpress.

Advertisements