Słuchawki PaMu Scroll posiadają ekstrawagancki design, a jak z dzwiękiem?

PaMU Scroll

Dzięki uprzejmości marki Padmate miałem okazję testować słuchawki bezprzewodowe PaMu Scroll. Słuchawki które zdecydowanie posiadają najciekawszy design etui, spośród wszystkich modeli jakie dotychczas miałem okazję testować. PaMu Scroll okazały się hitem podczas kampanii crowdfundingowej w popularnym serwisie Indiegogo. Zebrały ponad 3 miliony dolarów, na zakup zdecydowało się ponad 62 tysiące osób. Czy rzeczywiście są aż tak dobre?

Padmate Pamu Scroll

Pierwszy mój wpis dotyczący słuchawek PaMu Scroll, a dokładniej to co znajduje się w pudełku znajdziesz tutaj. Teraz wspomnę tylko o jednym elemencie, a dokładnie nasadce do ładowania indukcyjnego. W moim egzemplarzu jej nie było, etui ładowałem za pomocą przewodu Micro USB. Jeżeli preferujesz ładowanie bezprzewodowe, to przed zakupem skontaktuj się ze sprzedawcą, czy wspomniany wyżej element jest w zestawie. Dobra, przechodzę do konkretów, jak z jakością?

Parowanie ze smartfonem

Pierwsze parowanie? Dziecinnie proste i bezproblemowe. Słuchawki wyjąłem z pięknego, skórzanego etui. Wziąłem do ręki telefon, wszedłem w opcje Bluetooth i wybrałem PaMu Scroll, to wszystko.

Słuchawka lewa, automatycznie sparowała się z prawą. Każde kolejne „parowanie” przebiega automatycznie, gdy wyciągniesz PaMu Scroll z etui to automatycznie łączą się ze smartfon za pośrednictwem Bluetooth 5.0. Gdy skończymy używać i schowany słuchawki do etui to następuje automatyczne rozłączenie.

PaMU Scroll android

Słuchawki posiadają panel dotykowy do kontrolowania muzyki, połączeń głosowych oraz wywoływania wirtualnego asystentem głosowego (Siri lub Asystenta Google). Ja korzystałem głównie z pauzy i wznowienia odtwarzania muzyki.

Padmate Pamu Scroll

Jakość dźwięku PaMu Scroll

Marka Padmate reklamuje słuchawki PaMu Scroll jako alternatywa dla AirPods 2, i mają ku temu powody. Słuchami PaMu grają czysto, jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Wysokie i średnie tony zdecydowanie na plus. Słuchawki oferują oryginalny dźwięk, bez „podbitego” basu i dla mnie jest to plus.

Reklama

Komfort noszenia

Niestety słuchawki nie są kompatybilne z moimi uszami. Próbuję różnych wkładek (w zestawie są 3 wielkości) lecz i tak czuję dyskomfort, szczególnie w lewym uchu. W przypadku słuchawek kanałowych, a takimi są PaMu Scroll ważny jest dobry docisk, aby był efekt „próżni”. W przypadku moich uszu tracę to, musiałbym cały czas dociskać palcami.

Sprawdziłem recenzję w internecie i zdecydowana większość chwali komfort noszenia, dlatego należę do nielicznych osób których kształt małżowiny usznej nie jest zgodny z kształtem PaMu Scroll…

Czas pracy na baterii

PaMu Scroll wytrzymują niecałe 4 godziny odtwarzania muzyki na pełnym akumulatorze. Piękne etui wykonane ze skóry pozwala na 3-krotne naładowanie słuchawek. Rozszerzając tym samym czas pracy do 12 godzin, wystarczająco na podróż.

Niestety, przypadkowo przetestowałem hermetyczność PaMu Scroll..

Początek stycznie to nie był najlepszy miesiąc jeżeli chodzi o moją aktywność fizyczną. Zbyt dużo wolnych dni i rozleniwiłem się, nie chodziłem tak regularnie na siłownię jak wcześniej, a same treningi były lżejsze. Dlatego nie przetestowałem hermetyczności słuchawek podczas bardzo intensywnego treningu, niestety dla mnie sprawdził to deszcz…

W minionym tygodniu wybrałem się pieszo do sklepu (aby zamknąć kółka w AW) i niestety zaskoczył mnie deszcz. Pomijając to dziwne zjawisko atmosferyczne jak na styczeń w Polsce, to dla słuchawek Padmate nie był to wielki problem. Były mokre, a wciąż działały bardzo dobrze, kolejnego dnia również. Przypadkowy test zdany.

Podsumowanie

PaMu Scroll od marki Padmate to produkt który oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Według mnie jest na poziomie AirPodsów, szkoda tylko że nie są kompatybilne z moim uszami. Nie jest to produkt dla mnie, jeżeli lubisz dużo basu to nie jest to produkt również dla Ciebie. Wszystkim pozostałym polecam.

Advertisements