Teufel Radio 3sixty – super dźwięk i kultowy design

Teufel to niemiecka marka tworząca sprzęt audio z górnej półki. W ofercie posiadają między innymi kina domowe, soundbary, słuchawki gamingowe i kolumny z funkcją Multi Room. Dzięki czemu szybko i wygodnie można zarządzać muzyką w całym domu. Ogromnym dla mnie plusem jest integracja z serwisem Spotify, według mnie jest to najlepszy serwis muzyczny. W usłudze Spotify, interfejs i gotowe playlisty są znacznie lepsze od tych co oferuje Apple Music.

Postanowiłem przetestować produkt Teufel Radio 3sixty, jest to nowoczesny głośnik który posiada starodawny dizajn. Produkt można wykorzystać na kilka sposobów: jako odbiornik do zwykłego radia FM i radia internetowego, głośnik bluetooth aptX, głośnik z usługą Spotify Connect lub podłączyć pendrive z ulubioną muzyką.

Radio Teufel 3sixty należy sparować z domowym routerem, a następnie połączy się ze stacjami internetowymi oraz podcastami na całym świecie. Można słuchać w doskonałej jakości polskiego RMF FM, francuskiego RTL lub amerykańskiego Kiss108. Słuchanie zagranicznym stacji radiowych w których są wiadomości i rozmowy ze słuchaczami to doskonały sposób na naukę języka i możliwość wsłuchania się w akcent lokalnej społeczności.

Radio Teufel 3sixty

Gdy pierwszy raz uruchomiłem Teufel 3sixty to byłem pod wrażeniem, jak tak małe urządzenie może tak dobrze grać. Całkowita moc wyjściowa to 30W. Zarówno wysokie, jak i niskie tony są czyste. Wszyscy którym zademonstrowałem dźwięk również podzielali moją opinię. Muszę jednak przyznać, że jeszcze ani razu nie przekręciłem pokrętła volume na 100%, z szacunku dla sąsiadów dookoła. Już i tak wydawało mi się, że jest za głośno, ale żaden sąsiad nie pukał, także chyba nie było.

Według mnie Radio Teufel 3sixty posiada lepszą jakość dźwięku od inteligentnego głośnika Apple – HomePoda. Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść produktu Teufel jest wbudowany korektor dźwięku, funkcja której Apple nie przewidziało. Można ustawić czy wbudowany subwoofer ma dawać więcej, czy mniej basu.

Reklama

Radio Teufel 3sixty nie jest zintegrowane ze smartfonem, nie posiada aplikacji. Wszystkim zarządzamy z poziomu wbudowanego wyświetlacza i przycisków fizycznych na obudowie. Przyciski sprawdzają się bardzo dobrze i tak samo jak w zwykłym radiu, można przypisać jeden z pięciu klawiszy do ulubionej stacji i szybko się przełączać.

Radio Teufel 3sixty

Niestety wyświetlacz jest mizerny, a kąt widzenia słaby. Należy się pochylić i patrzeć na wprost, gdy patrzymy od góry to niewiele widać. Gdybym miał to porównać do motoryzacji to jakość dźwięku jest niczym Lambroghini, a wyświetlacz to Dacia.

Produkt Teufel 3sixty to idealne rozwiązanie dla osób które włączają TV aby coś leciało w tle. Zamiast telewizora można uruchomić głośnik i cieszyć się ulubioną muzyką/podcastami w bardzo dobrej jakości. Można również wykorzystać na tarasie i podczas grilla ze znajomymi. Na ogrodzie nie ma sygnału Wi-Fi? No to są inne opcje: połączenie bluetooth ze smartfonem, podpinamy pendrive lub rozsuwamy teleskopową antenę i słuchamy zwykłego radia FM .

Radio Teufel 3sixty -1

Produkty Teufel dostępne są jedynie na oficjalnie stronie producenta, to jedyny kanał dystrybucji. Ponieważ nie można posłuchać sprzętu „na żywo w sklepie” to firma umożliwia testowanie przez 8 tygodni w domu. Firmy wychodzi z założenia, że lepiej sprawdzić sprzęt audio we własnych ścianach.

Advertisements