Now Reading
Po co pchać walizkę? Xiaomi dodało na Youpin walizkę która będzie podążać za Tobą

Po co pchać walizkę? Xiaomi dodało na Youpin walizkę która będzie podążać za Tobą

To właśnie dzięki funkcji podążania za wyznaczonym obietem zdecydowałem się na zakup drona DJI Spark. Teraz firma COWAROBOT postanowiła zaimplementować podobną funkcję w walizce podróżnej, walizka będzie automatycznie podążać za właścicielem.

Walizka z pozoru wygląda bardzo normalnie, jak jej „nie smart” odpowiedniki. Plastikowy korpus, cztery kółka i uchwyt wysuwany za pomocą teleskopu, standard. Wymiary walizki to 555 mm x 383 mm x 22 mm i waży 4,5 kg, producent określił pojemność na 31 litrów.

COWAROBOT Robotic Suitcase

Najważniejszy element inteligentnej walizki znajduje się w uchwycie. To właśnie wewnątrz niego znajduje się kamera odpowiedzialna za lokalizację właściciela. Firma Cowarobot zapewnia, że walizka jest w stanie omijać przeszkody, a nawet przechodniów. Osobiście w to wątpię.

Walizka samo jeżdżąca, a do tego z powerbankiem!

Za napędzanie walizki odpowiedzialne są cztery silniki zasilane akumulatorem o pojemności 6400 mAh. Producent deklaruje, że taka wartość wystarczy na 20-kilometrowy spacer z walizką. Akumulator można szybko i łatwo wyciągnąć aby naładować lub zastąpić w pełni naładowanym. Ładowanie do pełna trwa 5 godzin.

COWAROBOT Robotic Suitcase

Akumulator nie tylko napędza koła, lecz moje służyć również jako powerbank, walizka posiada gniazdo USB A i może naładować smartfon w razie potrzeby.

A co w przypadku utraty sygnału, kradzieży? Jeżeli walizka utraci połączenie ze smartfonem to otrzymamy powiadomienie.

COWAROBOT Robotic Suitcase

Walizka COWAROBOT Robotic Suitcase została wyceniona w Chinach na 1999 juanów, $285. Aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej. Zbiórka pieniędzy trwa już od kilku dni i nowy projekt zebrał 1223% potrzebnej kwoty. Wysyłka rozpocznie się 29 listopada 2019.

PS. Jest już w ofercie sklepu Banggood.

Scroll To Top