Now Reading
Redmi Note 7 Pro z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

CEO Xiaomi, Lei Jun poinformował fanów Mi za pośrednictwem sieci społecznościowej Weibo, że temat Mi 9 został wyczerpany. W ciągu ostatnich dni był duży wysyp informacji o nowym flagowcu Xiaomi i dzień przed premierą wiemy o nim praktycznie wszystko. Teraz na świeczniki wraca temat Redmi Note 7 Pro, na to urządzenie również czeka wiele osób.

Redmi Note 7 Pro z czytnikiem linii papilarnych w ekranie? Tak to możliwe

Xiaomi poinformowało, że zamierza wprowadzić czytnik linii papilarnych w ekranie do smartfonów klasy średniej. Oczywiście czujnik byłby „gorszy” niż ten wykorzystany przy produkcji flagowego modelu Mi 9. Lei Jun zadeklarował, że technologia wykorzystana w Mi 9 jest zbyt droga i będą musieli pójść na pewne ustępstwa.

Redmi Note 7 Pro z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Plotki o czytniku w ekranie rozpoczęły się gdy opublikowany został plakat reklamowy Redmi Note 7. Wszystkie grafiki Xiaomi są tajemnicze i tak samo jest tym razem. U góry widać mały ekran w którym znajduje się odcisk palca. To co najbardziej rzuca się w oczy na grafice to oczywiście podwójny aparat usytuowany w lewym rogu siódemki.

See Also

Kwestie techniczne czytnika w ekranie

Wszystkie smartfony jakie dotychczas widziałem z czytnikiem linii papilarnych w ekranie miały ekran wykonany w technologii AMOLED, a Redmi Note 7 ma tylko IPS. Moim zdaniem wdrożenie obu tych technologii zbyt podniosłoby cenę i w tym momencie Xiaomi nie zdecyduje się na taki ruch. Według mnie na smartfon średniej klasy czytnikiem linii papilarnych w ekranie będziemy musieli jeszcze poczekać kilka miesięcy, a Redmi Note 7 Pro ma zostać zaprezentowany już niedługo.