Xiaomi Mi Router AX1800 – router z obsługą Wi-Fi 6 za 195 PLN!

Xiaomi Mi Router AX1800

Najnowsze flagowe smartfony Xiaomi, czyli: Mi 10, Redmi K30 Pro i POCO F2 Pro są kompatybilne z najnowszym standardem Wi-Fi 6. Aby móc z niego korzystać trzeba posiadać router który również obsługuje Wi-Fi 6. Xiaomi ma już w ofercie dwa urządzenia tego typu, a dzisiaj zaprezentowany został trzeci: Xiaomi Mi Router AX1800. Urządzenie na pewno okaże się bestsellerem – powód? Jest najtańszy z całej trójki.

Xiaomi Mi Router AX1800 wyróżnia się wyglądem. Nie ma wystających anten, wszystko zostało schowane w kwadratowej obudowie. Wewnątrz niej znajduje się 5-rdzeniowy procesor Qualcomm IPQ 6000. Układ składa się z 4-rdzeniowego procesora A53 o taktowaniu 1,2 GHz i jednordzeniowego procesora NPU 1,5 GHz. Procesor został wykonany w technologii 14 nm, dzięki czemu posiada wyższa wydajność przy jednoczesnym mniejszym gabarycie. Zmniejsza to generowanie ciepła podczas pracy oraz zużycie prądu.

OFDMA – wiele pakietów w jednym tirze

Nowy router korzysta z technologii OFDMA, która szczególnie sprawdza się przy wielu urządzeniach. Najłatwiej wytłumaczyć to na przykładzie samochodu ciężarowego z naczepą. Lepiej upchnąć wszystko do jednej naczepy, niż wysyłać trzy tiry i zapchać sieć. Wszystko wyjaśnia poniższa grafika:

MU-MIMO – wiele połączeń jednocześnie

Kolejnym rozwiązaniem usprawniające działanie sieci w nowym routerze jest MU-MIMO. Umożliwia ona routerowi komunikację z wieloma urządzeniami w jednym czasie. Skutkuje to zmniejszeniem czasu oczekiwania na sygnał i przyspiesza pracę sieci.

Xiaomi Mi Router AX1800 posiada 4 niezależne wzmacniacze sygnału. Siła sygnału niezależnego wzmacniacza jest większa o 4 dB, przekłada to się na zwiększony zasięg nawet o 50%. Nie tylko zasięg jest większy, ale również transfer. Szybkość pobierania danych może wzrosnąć do 1775 Mb / s. W praktyce prędkość pobierania nowego routera AX1800 jest o 52% większa od tego co oferuje Xiaomi Router AC1200.

Xiaomi Mi Router AX1800

Router posiada 4 poty Gigabyte Ethernet i umożliwia podłączenie do 128 urządzeń. Xiaomi Mi Router AX1800 został wyceniony w Chinach na 329 juanów, $47.

Scroll To Top