Xiaomi Mi TV 4S 43″ – jakość wykonania super, możliwości rozczarowały

Na telewizor z logiem Mi polowałem od dawna. Próbowałem zamówić w Chinach, lecz chiński sklep nie wysłał mojego zamówienia. Pieniądze zwrócone, więc szukałem kolejnej okazji. W między czasie rozpoczęła się sprzedaż telewizorów Xiaomi w Rosji oraz w Hiszpanii, dlatego kwestią czasu był aż trafią do Polski. 31 marca 2020 roku nastał ten dzień. Xiaomi rozpoczęło w Polsce sprzedaż najnowszego flagowca Mi 10 oraz swoich telewizorów. Na pierwszy rzut dostaliśmy trzy modele Mi TV: 4A 32″, 4S 43″ i 4S 55″. Najmniejszy model oferuje jedynie rozdzielczość Full HD więc opada. Zdecydowałem się na wariant Mi TV 4S 43″, możliwość ma takie same co 55″ – jedynie jest mniejszy. Musze przyznać, że jest to najlepiej wykonany TV jaki miałem, lecz liczyłem na więcej, na integracje ze sprzętem Xiaomi.

Jakość wykonania Xiaomi Mi TV 4S 43″ na plus, pilota również

Telewizor prezentuje się bardzo ładnie. Ramki wokół ekranu są cienkie i wykonane z metalu, tak samo jak nóżki. W tej półce cenowej, 1599 PLN najcześciej otrzymujemy tandetny plastik wokół ekranu, a tu proszę, metal. Lubię takie drobne szczegóły które znacznie poprawiają wygląd.

Mi TV 4S 43- 10

Podoba mi się również pilot. Nie ma zbyt wielu przycisków, i to jest fajne. Jakość wykonania również jest lepsza niż u konkurencji, zwłaszcza gumy na przyciskach. Aktualnie pod ręką mam pilot LG, nie wiem kto wpadł na pomysł aby na froncie dodać symbol pilot: AKB75375608, no ale jest. Podlinkuję abyś widział co mam na myśli.

Pilot Xiaomi posiada trzy dedykowane przyciski które znacznie usprawniają obsługę: Asystent Google, Netflix oraz ekran startowy Android TV. Jest jeszcze przycisk do uruchomienia usługi PatchWall, lecz niestety nie jest dostępna w Polsce.

Gdzie Patchwall? Gdzie Mi Home?

Patchwall to nakładka na telewizory z Android TV, tak samo jak MIUI to nakładka na telefony z androidem. Niestety, ale usługa Patchwall jeszcze nie jest dostępna w Polsce. Aktualnie każdy Mi TV działa w Polsce tak samo jak wszystkie telewizor z systemem Android TV.

Tak wygląda ekran startowy Patchwall 3.0

Patchwall to miejsce w którym łączą się wszystkie usługi streamingowe np. Netflix, Disney+, czy Spotify. Lecz to nie tylko filmy i seriale, dostępne są również treści informacyjne i sportowe. W praktyce wygląda to tak. Przychodzisz wieczorem do domu, siadasz na kanapie i uruchamiasz Patchwall. Nie musisz skakać po kanałach aby znaleźć interesujący mecz. Wchodzisz w zakładkę Sports, a system już pokazuje że aktualnie trwa Gran Derbi i jest 2:0 dla Realu, jedno kliknięcie i już przenosi do meczu.

Druga funkcja z której wykastrowany został „polski Mi TV” to brak aplikacji Mi Home. Jest aplikacja pyszne.pl do zamawiania jedzenia, a nie ma centrum sterowania inteligentnym domem Xiaomi?! Według mnie to rozwiązanie ma ogromny potencjał, np. podgląd obrazu z wideodomofonu gdy ktoś zadzwoni lub informacja o zakończonym odkurzaniu piętro niżej. Niestety funkcja jest dostępna jedynie w chińskiej wersji Patchwall.

Reklama

Yeelight Orchestra – to trzecia funkcja smart która nie działa

W sklepie Google Play na Android TV jest możliwość ściągnięcia aplikacji Yeelight Orchestra. Aplikacja umożliwia sparowanie telewizora z żarówkami/paskiem/lampą Yeelight i zmianę barw na taką jaka znajduje się na ekranie, coś na wzór Ambilight. Tak to powinno działać:

Kilka tygodni temu zainstalowałem aplikację Yeelight Orchestra na telewizorze LG. Podczas próby parowania wyskoczył komunikat, że usługa działa tylko Mi TV. No trudno, nie mogłem na LG to odpuściłem. Spróbowałem teraz na Mi TV i zaszedłem krok dalej. Sparowałem żarówki, połączyły się, a nawet migały gdy wybierałem kolejne. Lecz co z tego jeżeli po uruchomieniu zmiany barw zgodnie z treścią na ekranie, nic się nie działo. Żarówki nie zmieniały koloru, świeciły cały czas tak samo.

To tylko telewizor, a liczyłem na centrum zarządzania Xiaomi

Nie jestem specem od telewizorów, chciałem sprawdzić czy Mi TV zaoferuje coś więcej fanom Xiaomi niż inni producenci. Niestety aktualnie nie zaoferuje, trzeba czekać na rozwój oprogramowania. Jako posiadacz +-80 urządzeń w aplikacji Mi Home liczyłem na coś więcej.

Xiaomi Mi TV 43S dom z papieru
Podczas oceny Mi TV 4S 43″ jestem zmieszany jak Profesor na ślubie Berlina

Jako „zwykły telewizor”, Xiaomi Mi TV 4S 43″ sprawdza się bardzo dobrze. Jest znacznie lepiej wykonany od LG który wisi u mnie na ścianie. Obraz wyświetlany w rozdzielczość 4K z HDR prezentuje się bardzo dobrze. Dwa głośniki o mocy 8W miały oferować głęboki bas, z tym akurat się nie zgadzam, grają normalnie.

Jeżeli musiałbym kupić nowy telewizor to wybrałbym produkt Xiaomi, ze względu na wysoką jakość wykonania i możliwą aktualizację oprogramowania w przyszłości. Wymiana dobrego TV na produkt z logiem Mi? Aktualnie nie warto.

Xiaomi Mi TV 4S 43″ jest dostępny na Allegro za 1599 PLN.

Advertisements