Now Reading
Xiaomi Mi VR Standalone – okazały się hitem sprzedaży

XIAOMI MI VR STANDALONE31 maja Xiaomi podczas konferencji w Shenzen zaprezentowało światu 6 produktów. Najmniejsze zainteresowanie wzbudzały wtedy nowe gogle do wirtualnej rzeczywistości Xiaomi Mi VR Standalone, jednak to one okazały się bardzo pożądane przez klientów. W pierwszej puli do sprzedaży trafiło 100 tysięcy egzemplarzy i  wyprzedane zostały w zaledwie cztery minuty. Xiaomi celuje w liczbę miliona sztuk, tyle zamierzają sprzedać. Niedawno taką liczbę, milion sprzedanych sztuk osiągnęło urządzenie do gotowania ryżu Xiaomi.

Xiaomi Mi VR Standalone

Dużym plusem nowych gogli jest fakt, że są samowystarczalne, nie potrzebują niczego do działania. Nie potrzeba wkładać smartfona do środka, nie potrzeba podpinać przewodu. Wbudowane WiFi pozwala na połączenie się z wirtualnym światem. Wszystkie potrzebne komponenty zostały upchane wewnątrz, i to nie byle jakie. Procesor to popularny Snapdragon 821 , w celu zapewnienia odpowiedniej mocy obliczeniowej. Dostępne są dwie wersje, różnią się tylko pamięcią wewnętrzną. Cena za wersję 32GB wynosi 1499 juanów czyli $234, wersja bardziej pojemna 64GB kosztuje 1799 juanów, $280.  Akumulator ma pojemność 2600  mAh. Aby zagwarantować klientom jak najlepszy produkt Xiaomi zaprosiło do współpracy przy produkcie firmę Oculus która specjalizuje się w tworzeniu gogli VR. Na rynku istnieje od 2012 roku, zajmuje się wyłącznie wirtualną rzeczywistością. Układ optyczny został zaprojektowany właśnie przez firmę Oculus i zapewnia wirtualna rzeczywistość w jakości 2K z częstotliwością odświeżania 72Hz.

Jedyne gogle VR jakie miałem dotychczas na twarzy to Xiaomi PLAY2 3D VR Headset. Założyłem raz, teraz spokojnie spoczywają w szafie. Nie są warte żadnych pieniędzy, jakość obrazu jest zbyt niska. Chętnie sprawdzę bardziej zaawansowany produkt.

Jedyne co mi się nie podoba we współpracy Xiaomi – Oculus to fakt, że 4 lata temu firmę Oculus kupił Facebook…

Xiaomi Mi VR Standalone

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top