Now Reading
Inteligentny budzik Xiaomi XiaoAI – umiesz chiński? To możesz zajrzeć

Kilka dni temu po zaprezentowaniu nowych modeli flagowca Mi 8, CEO Xiaomi Lei Jun pokazał jeszcze jeden produkt. Inteligentny budzik z obsługa asystenta głosowego. Chcesz nowy budzik? Niestety przeznaczony jest na rynek chiński, dla osób znających język chiński. Szkoda, byłby użyteczny w codziennym życiu.

Inteligentny budzik Xiaomi XiaoAI

Duży i czytelny wyświetlacz pozwala dobrze widzieć aktualną godzinę. Tak jak wspomniałem jest inteligentny,  łączy się za pośrednictwem Wi-Fi z resztą naszych smart urządzeń. Używając głosu można sterować oczyszczaczem powietrza, oświetleniem, odkurzaczem i każdy innym produktem z aplikacji Mi Home. Asystent głosowy ciągle jest rozwijany przez Xiaomi i można go zapytać o aktualne niusy ze świata, prognozę pogody a nawet przepisy kulinarne. Niestety jest minus, asystent głosowy Xiaomi obsługuje tylko język chiński i nie prędko to się zmieni. Trzeba poczekać na wersję angielska, a dopiero później na ewentualną polską. Jedyną firmą która niedługo uruchomi asystenta głosowego z językiem polskim będzie Google i nastąpi to jeszcze w tym roku.


Inteligentny budzik Xiaomi XiaoAI

Jeżeli nadal jesteś zainteresowany nowym budzikiem to jego wymiary wynoszą 126,2 mm x 27 mm x 60,8 mm, a waży 170g.  Wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Cortex-A35 1.3 GHz aby zapewnić odpowiednią moc obliczeniową. Budzik obsługuje tylko Wi-Fi w częstotliwości 2,4 GHz.

Inteligentny budzik Xiaomi XiaoAI kosztuje na terenie Chin 149 juanów, $22. W sklepach dostępny będzie od 28 września.

See Also

LaMetric – czekam na podobny produkt od Xiaomi

Nowego budzika Xiaomi zamawiać nie zamierzam, czekam na produkt w stylu LaMetric. Mógłbym sparować wyświetlacz z wieloma serwisami jak np. Google Analytics, Facebook, Gmail, kalendarz czy Spotify. Używa ktoś LaMetric? Jak się sprawdza?

Poza produktem LaMetric fajny jest również Smiirl. Dedykowany jest jednak tylko do mediów społecznościowych. Fajnie byłoby widzieć jak licznik rośnie, tylko ta cena.. Widziałeś może podobny produkt taniej niż 3oo euro?

View Comment (1)
  • Hello. I have checked your xiaomimagazine.it and i see
    you’ve got some duplicate content so probably it is the reason that
    you don’t rank high in google. But you can fix this issue fast.
    There is a tool that creates content like human, just search in google:
    miftolo’s tools

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top