Xiaomi Wireless Switch – bezprzewodowy przełącznik kompaktowych rozmiarów

Xiaomi Smart Switch


W ofercie  Smart Home od Xiaomi, nie mogło zabraknąć bezprzewodowego przełącznika. Nie zawsze chcemy obsługiwać wszystko za pomocą smartfona lub automatycznie. Xiaomi Wireless Switch pozwala nam przykleić przedmiot w dowolnej części mieszkania i poprzez naduszenie wywołać zaprogramowane działanie.

[su_slider source=”media: 413,412″ link=”lightbox” height=”300″  title=”no”]

Przełącznik jest bardzo kompaktowych rozmiarów 50mmx10mm i waży zaledwie 19g, dzięki czemu możemy przykleić go nawet odwrotnie, niska waga sprawi że się nie odklei. Urządzenie jest zasilane baterią 2032, która jest dołączona do urządzenia. Baterie są popularne w polsce, nie będzie kłopotu z wymianą. W zestawie z przełącznikiem otrzymujemy zapasową taśme dwustronną oraz instrukcje obsługi w języku chińskim. Xiaomi Wireless Switch działa w protokole bezprzewodowym ZigBee, do obsługi urządzenia konieczna jest centralna  inteligentnego domu od chińskiego producenta, Gateway. Urządzenie działa w temperaturze od -5 do 40. Aby sprawować urządzenie z centralka potrzeba użyć małej igły (jak do otwierania tacki SIM w nowych smartfonach) i przycisnąć przez 3 sekundy przycisk resetujący z tyłu obudowy, na ekranie telefonu w apliakcji Mi Home przejść do Gateway i dodać pod-urządzenie Wireless Switch.   W smartfonie z nadgryzionym jabłkiem aplikacja Mi Home w miejscu konfiguracji przełącznika nie została przetłumaczona i jest po chińsku, mam nadzieję, że w jednej  z najbliższych aktualizacji Xiaomi  w całości przetłumaczy aplikacje Mi Home. Androidowcy, mają wersję w pełni przetłumaczoną na język angielski. Xiaomi Wireless Switch pozwala na sterowanie wszystkimi urządzeniami z ekosystemu Xiaomi np. żarówkami, gniazdkami, paskami LED, oczyszczaczem powietrza itd.

Przełącznik ma trzy funkcje:

  • pojedynczy klik
  • podwójny klik
  • długie przytrzymanie

 

[su_row][su_column size=”1/4″]

Aby zaprogramować  przełącznik należy kliknąć, Add Scene po wejściu w nowo dodany Wireless Switch w aplikacji Mi Home.  Pierwsze zdjęcie przedstawia ekran konfiguracji, „jeśli spełnia się warunki to wykonaj” mamy do wyboru czy mają spełnić się wszystkie warunki czy tylko jeden. Klikamy na plus przy Meet all conditions aby wybrać jaki warunek ma zostać spełniony aby wykonał zadanie. [/su_column] [su_column size=”1/4″]mi home wireless switch[/su_column] [su_column size=”1/4″]xiami wireless switch[/su_column] [su_column size=”1/4″]xiaomi wireless switch
[/su_column][/su_row]Naszym oczom ukazują się trzy wiersze w języku chiński (zdjęcie nr 2). Pierwszy wiersz odpowiada za pojedyncze kliknięcie, drugi za dwa kliknięcia a trzeci za dłuższe przytrzymanie przycisku. Wybrałem pierwszy wiersz, pojedyncze kliknięcie przełącznika. Następnie musimy wybrać co się wydarzy po naciśnięciu, co wybierzemy zależy od tego jaki sprzęt już mamy z ekosystemu Xiaomi i jaki efekt chcemy uzyskać. Ja wybrałem,  jak widać na zdjęciu numer 3, dwie reakcje, otrzymanie powiadomienia na smartfona oraz wyłączenie przedłużacza.

Reklama

W aplikacji Mi Home w centrum konfiguracji przełącznika możemy podejrzeć wszystkie sceny jakie mamy zaprogramowane oraz te proponowane przez Xiaomi, jednak one również są w języku chińskim. Ja powiązałem przycisk z moim „centrum rozrywki” :

  • Pojedyncze przyciśniecie przełącznika powoduje, włączenie paska LED oraz żarówek. Zmiana barwy obu źródeł światła  na zdefinowaną poprzez Xiaomi jako „Movie”, świecą połową mocy w niebieskim kolorze, oraz załączenie przedłużacza do którego mam podpiętą konsole, TV i Mi boxa.
  • Podwójne kliknięcie, wyłącza całe oświetlenie i przedłużacz.
  • Dłuższe przytrzymanie przycisku powoduje zgaszenie oświetlenie ale przedłużacz pozostaje włączony. Stosuje gdy ściągam grę na konsolę.

przełącznik xiaomi

Aplikacja zapisuje logi z każdego przyciśniecie przycisku.

 

Podsumowanie

Jeżeli masz jakieś urządzenia inteligentnego domu od Xiaomi, zakup przełącznik na pewno będzie dobry wyborem, gwarantuje, że znajdziesz do niego zastosowanie. Przyciśniecie przycisk jest często szybsze niż zrobienie tego samego na ekranie smartfona. Dzięki działaniu w technologii ZigBee komunikacja następuje natychmiast, kiedyś siadałem na sofie i włączałem wszystko z ekranu smartfona, teraz wchodząc do pokoju wciskam przycisk i już mogę siadać wygodnie z padem w ręku, strzelać kolejne bramki Realem Madryt w Fifie 17 🙂

Xiaomi Wireless Switch kupiłem w serwisie Gearbest za 5,59$

 

Advertisements