Aqara G2H to tania kamera i centralka kompatybilna z HomeKit

Aqara G2h homekit

Oficjalny profil Aqara na chińskim portalu społecznościowym Weibo zaprezentował plakat reklamowy nowego produktu, nową kamerę z centralką o nazwie Aqara G2H. Największym atutem urządzenia jest kompatybilność z ekosystemem HomeKit od Apple.

Aqara G2H

Pierwszy raz marka Aqara postanowiła zaprezentować urządzenie w wielu kolorach do wyboru. Urządzenie będzie dostępne w kolorze: biały, granatowym, czerwony oraz żółtym. Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p, a kąt widzenia to 140 stopni. Nie zabrakło również sztucznej inteligencji, AI będzie rozróżniało ludzi i zwierzęta. Istotny fakt dla miłośników Apple, Aqara G2H będzie kompatybilna z HomeKit Secure Video.

Reklama

Poza samą kamerą urządzenia spełnia również rolę bramki ZigBee 3.0. Aqara G2H można wykorzystać jako centralkę do sensorów inteligentnego domu, np. kontaktrony w drzwiach, termometry itp.

Kamera z centralką Aqara G2H została wyceniona w Chinach na 399 juanów, $56. Urządzenie pojawiło się już w ofercie chińskiego sklepu JD.com, wysyłka od 16 czerwca.

Advertisements