Aqara Smart Camera G2, nowa wersja centralki xiaomi smart home

Jeżeli zamierz przemienić swoje mieszkanie w „smart home” i opierasz się na systemie Xiaomi to konieczny będzie zakup centralki. Centralka jest konieczna abyś mógł podłączyć urządzenia komunikujące się poprzez ZigBee jak np. czujnik ruchu, okien/drzwi, zalania, dymu. Xiaomi przy współpracy z marką Aqara zaprezentowało nową centralkę która dodatkowo posiada wbudowaną kamerę. Oto nowa Aqara Smart Camera G2.

Nowe urządzenie mierzy 8,24 cm x 5,65 cm x 5,05 cm a całkowita waga wynosi 112 gramów. Można zamontować zarówno na ścienie, suficie jak i postawić na komodzie. Muszę przyznać, że projektanci postarali się i nowa centralka prezentuje się na prawdę ładnie. Nie będzie szpeciła salonu, a zarazem nie rzuca się w oczy. Wbudowany obiektyw szerokokątny 140 stopni pozwala na rejestrowanie obrazu w jakości 1080p. Kamera sprawdzi się również w nocy za sprawą ośmiu diód podczerwieni które odpowiednio doświetlą prezentowany obraz.

Reklama

Jeżeli w obręb kamery wejdzie nieproszony gość to dzięki AI automatycznie otrzymamy powiadomienie na telefon. Bardzo fajną funkcją jest możliwość komunikowania się z domownikami, tak jak zostało to przestawione na filmie. Tak, Aqara Smart Camera G2 wyposażona jest w głośnik i mikrofon służący do dwukierunkowej komunikacji. Dodatkowo po naciśniecie przycisku u góry można nagrać 15 sekundowy film który zostanie zapisany na karcie microSD, a osoby połączone z kamerą otrzymają powiadomienie na telefon aby zobaczyć nagranie.

Aqara Smart Camera G2 została wyceniona na terenie Chin na kwotę 249 juanów, $37. Urządzenie przeznaczone jest do systemu Mijia (Mi Home), nie ma żadnej informacji aby było kompatybilne z Home Kit od Apple. Jeżeli chcesz kupić nową centralkę to jest dostępna w sklepie Banggood.com

Advertisements