Xiaomi wprowadza inteligentny głośnik z obsługą Asystenta Google

Mi Smart Speaker

Spójrz na Amazon Echo, a teraz spójrz na najnowszy głośnik Xiaomi – widać podobieństwo? Produkt Xiaomi to niemal kopia, która zjadła kilka paczek chipsów, przez co jest grubsza. Wymiary Mi Smart Speaker to 151 x 131 x 104 mm, a jego waga wynosi 853 g. Na górze znajdują się dotykowe przyciski do sterowania muzyką, lecz zdecydowanie najważniejszą funkcją jest integracja z wirtualnym Asystentem Google. Niestety jest minus, obecnie obsługuje tylko dwa języki: angielski i hindi.

Mi Smart Speaker

Urządzenia oferuje dźwięk o mocy 12W. Posiada wbudowany Chromecast i łączy się z innymi urządzeniami za pośrednictwem WiFi 2,4 GHz oraz 5GHz i Bluetooth w wersji 4.2. Głośnik pracuje pod napięciem 12V, w zestawie znajduje się zasilacz 12V/1,5A.

Reklama
Mi Smart Speaker

Głośniki Sonos One oraz Homepod grają zdecydowanie lepiej, gdy połączymy dwa w stereo. Mi Smart Speaker posiada tę samą możliwości, jestem ciekawy czy efekt stereo jest równie imponujący.

Mi Smart Speaker został zaprezentowany dzisiaj w Indiach, jego cena to 3499 rupii, czyli równowartość 190 PLN. Nie wiadomo kiedy inteligentny głośnik zadebiutuje w Polsce. Czekam na pierwsze testy, cena jest bardzo atrakcyjna.

Advertisements