Nowy, „inteligentny” kosz na śmieci w sklepie Xiaomi Youpin

tonew t air kosz na smieci youpin

Ponad rok temu Xiaomi zaprezentowało pierwszy inteligentny kosz na śmieci. Posiadał czujnik ruchu który automatycznie podnosił pokrywę do góry gdy chcieliśmy coś wrzucić, po chwili zamykał aby nieprzyjemne zapachy do wydostawały się na zewnątrz. To jednak nie wszystko, potrafił również zaplombować worek gdy był już pełny i wymienić na nowy. Niestety wciąż, trzeba wyjąc worek i wynieść na śmietnik.. 🙂

Chciałem kupić wyżej wspomniany kosz, lecz odstraszyła mnie cena. Sklepy oferujące wysyłkę poza terytorium Chin wycenili produkt na ponad 300 PLN, co moim zdaniem jest zbyt dużo za kosz na śmieci, nawet za wersję smart..

Teraz na platformie Xiaomi Youpin pojawił się nowy model Tonew T Air, który jest droższy i moim zdaniem gorszy. Dlaczego gorszy? Ponieważ nie posiada pokrywy i jest cały czas otwarty.

Wciąż posiada funkcję automatycznej wymiany i zamykania worków na śmieci. Aby tego dokonać należy nacisnąć jeden z dwóch przycisków znajdujących się na obudowie.

Wymiary nowego modelu to 284 mm x 284 mm x 342 mm i waży 2.8 kg. Posiada wbudowany akumulator, który według producenta wystarczy na 30 codziennego korzystania.

Otwarty kosz na śmieci Tonew T Air został wyceniony w Chinach na 299 juanów, $42.

Scroll To Top