Xiaomi prezentuje inteligentne gniazdko z bramką Bluetooth

Xiaomi Mijia Smart Socket 2 Bluetooth Gateway Edition

Pamiętasz ładny termometr z wyświetlaczem e-ink, o którym pisałem prawie rok temu? Aby urządzenie było „smart”, konieczna jest bramkę BLE. Na początku bramkę BLE posiadały jedynie lampy Yeelight, później Xiaomi wprowadziło nową centralkę, a teraz do sprzedaży trafiło inteligentne gniazdo z wbudowaną bramką Bluetooth – Xiaomi Mijia Smart Socket 2 Bluetooth Gateway Edition.

gniazdo xiaomi z bramka bluetooth

Nowa gniazdo „zbiera dane” z urządzeń Bluetooth i jest w stanie wysłać informacje przez Wi-Fi do aplikacji Mi Home – dzięki czemu wszystkie urządzenia Xiaomi komunikujące się poprzez Bluetooth stają się smart i mamy do nich dostęp z dowolnego miejsca na ziemi.

Nowe gniazdko wygląda identycznie jak poprzedni model. Niestety przystosowane jest do chińskich gniazdek i chińskich wtyczek, konieczne są przejściówki. U dołu znajduje się fizyczny wyłącznik, jeżeli nie masz przy sobie smartfona, to zawsze możesz wyłączyć je ręcznie. Xiaomi Mijia Smart Socket 2 Bluetooth Gateway Edition posiada również wbudowany watomierz, który umożliwia monitorowanie pobóru prądu podłączonego urządzenia.

Reklama
gniazdko xiaomi z usb

Jest jeszcze wbudowany timer, dzięki któremu można ustawić godziny, w których podłączone urządzenie ma być włączone, a w których nie.

Xiaomi Mijia Smart Socket 2 Bluetooth Gateway Edition

Xiaomi Mijia Smart Socket 2 Bluetooth Gateway Edition zostało wycenione w Chinach na 79 juanów, $12. Poproszę takie samo, ale pasujące do polskich gniazdek. A jak komuś nie przeszkadzają chińskie wtyczki, to jest już na Aliexpress.

Advertisements