Now Reading
Xiaomi Petbit to lokalizator dla Twojego pupila

Xiaomi Petbit

Xiaomi miało już w swojej historii parę produktów skierowanych dla zwierząt, jednak od dawna nic nowego nie prezentowało w tej kategorii. Wczoraj się to jednak zmieniło. Na platformie crowdfundingowej zaprezentowany został nowy produkt, lokalizator dla najlepszego przyjaciela człowieka, psa. Kryjący się pod nazwą Xiaomi Petbit. Psy potrafią być miłe, kochane ale i zajść za skórę właścicielowi. Parę razy zdarzyło mi się że podchodzi do mnie na ulicy osoba i pyta się czy widziałem jej psa. Z pomocą przychodzi sprzęt od Xiaomi. Urządzenie będzie monitorować, śledzić gdzie znajduje się pies. Dzięki niemu bez problemu zlokalizujesz czworonożnego przyjaciela. Produkt osiągnął już 126% potrzebnej kwoty w zbiórce.

Xiaomi Petbit

Xiaomi Petbit

Jest mały i lekki. Mierzy zaledwie 5.04 cm x 4.6 cm x 1.83 cm, dlatego pasuje do większości obroży. Waga nie będzie dotkliwa nawet dla najmniejszych piesków ponieważ wynosi zaledwie 26 gramów. Obudowa wykonana z plastiku ABS zapewni odpowiednią odporność na wszelakie uszkodzenia i promienie UV. Bateria w Xiaomi Petbit wytrzyma 30 dni, ładowanie odbywa się poprzez port micro USB. Na przodzie znajduje się również mała dioda LED, aby pies był widoczny w ciemności. Certyfikat IPX7 jaki otrzymał Xiaomi Petbit świadczy o jego wodoszczelności, pies może nawet z nim pływać przez 30 minut. Dostępny jest w kolorze czarnym oraz białym.

Xiaomi Petbit

Na froncie urządzenia znajduje się specjalny, unikalny kod QR dla każdego sprzedanego lokalizatora Petbit. Xiaomi stworzyło specjalny serwis z bazą danych wszystkich urządzeń. Jeżeli ktoś odnajdzie Twojego psa, wystarczy że zeskanuje kod QR i  będzie mógł skontaktować się z właścicielem za pośrednictwem aplikacji. Wprowadzone zostały również funkcje społecznościowe. Sprawdzisz czy przyjaciele są aktualnie ze swoim psem na spacerze lub umówisz się na wspólny spacer o danej godzinie. Oczywiście Xiaomi Petbit nie tylko śledzi psa, ale również zbiera dane na temat aktywności. Można sprawdzić ile km przebył w ciągu dnia, a nawet liczbę spalonych kalorii, czy czas aktywności. Specjalny algorytm oceni aktywność czworonoga. Algorytm został stworzony analizując nawyki fizjologiczne ponad 200 ras psów. Z czasem aktywności i zwierzętami mam tylko jedno skojarzenie z dzieciństwa. Bajkę z sympatycznym kotem Garfieldem, ciągle leżenie i obżeranie się chrupkami/lasagne. W czasach Xiaomi, Garfield nie miałby tak beztroskiego życia.

Xiaomi Petbit

Jeśli twój pies ucieknie, łatwo będziesz mógł go odnaleźć. Lokalizowanie odbywa się w czasie rzeczywistym, lokalizacja zaprezentowana zostanie na mapie razem z najkrótsza trasą aby dotrzeć do uciekiniera. Xiaomi Petbit sprawdzi się również dla osób które kochają psy i chciałyby nawiązać kontakt z innymi właścicielami. Cena za Xiaomi Petbit wynosi 199 juanów, $31. Wysyłka do pierwszych klientów rozpocznie się 24 lipca.

 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top