iPhone 12 jednak bez ładowarki w pudełku – informacje potwierdza Kuo

Ming-Chi Kuo to analityk, który ma dość wiarygodną linię dotyczącą informowania o planach Apple. Potwierdza on krążące od kilku dni plotki o tym, że nowy iPhone 12 nie dostanie ładowarki w zestawie.

O wcześniejszych doniesieniach możecie przeczytać tutaj. Obecnie każdy nowy iPhone otrzymuje w zestawie ładowarkę oraz słuchawki EarBuds. iPhone Xr, 11 oraz SE (2020) mają w pudełku ładowarkę mocy 5W, natomiast modele 11 Pro oraz 11 Pro Max dostają ładowarkę o mocy 18W. Prawdopodobnie są to ostatnie smartfony od Apple z ładowarkami i słuchawkami w zestawie.

Reklama
WeVPN

Kuo jednocześnie informuje, że Apple wprowadzi do oferty ładowarkę o mocy 20W i zakończy produkcję tych o mocy 5W oraz 18W. Z jednej strony jest to ruch w kierunku ochrony środowiska przez elektrośmieciami, z drugiej firma przygotowuje nas do całkowicie bezprzewodowego iPhone’a.

Jest też trzecia strona i może chodzić o chęć zwiększenia zysków. Kuo podaje, że produkcja smartfonów z linii 12 będzie zauważalnie droższa, chociażby przez wsparcie dla łączności 5G. Usunięcie z pudełka słuchawek i ładowarki ma pomóc w zwiększeniu zysków. Jedynym akcesorium dostępnym w pudełku będzie przewód USB-C – Lightning.

Advertisements