Xiaomi Carrobot HUD czyli Head Up Display do każdego samochodu

Xiaomi Carrobot HUD

Chcesz się poczuć jak pilot myśliwca? A może przemawiają za Tobą kwestie bezpieczeństwa? Dzięki Carrobot HUD istotne parametry podczas jazdy będziesz miał cały czas przed oczami, bez potrzeby spoglądania np. na ekran smartfona i nawigację.

Funkcja Head Up Display jest już dostępna w samochodach klasy średniej i wyższej. Droższe modele mają wyświetlane informacje bezpośrednio na szybie przedniej, a w tańszych samochodach wysuwana jest specjalna szybka. Takie rozwiązanie jest w moim samochodzie i tak samo działa Carrobot HUD.

Carrobot HUD to dzisiejsza nowość jaką Xiaomi dodało na platformę Youpin. Gadżet do auta aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej i przez kilka godzin zebrał 625% potrzebnej kwoty, do końca zbiórki pozostało jeszcze 13 dni.

Carrobot HUD należy umieścić na desce rozdzielczej. Na przejrzystej szybce można sprawdzić aktualną prędkość samochodu, poziom paliwa, informacje z nawigacji i inne przydatne dla kierowcy parametry. Urządzenie należy podłączyć do gniazda OBD w aucie aby miało dostęp do parametrów samochodu. HUD można również sparować ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth, dzięki czemu urządzenie może służyć jako asystent głosowy.

Reklama

Obudowa Carrobot HUD została wykonana z połączenia poliwęglanu i tworzywa ABS które jest odporne na wysokie temperatury. Jak dobrze wiecie, w takie upały jakie aktualnie mamy w Polsce to deska rozdzielcza i wszelkie gadżety na niej są narażone na bardzo wysoką temperaturę, produkt Carrobot działa poprawnie do temperatury aż 80 stopni Celsjusza.

Urządzenie zostało wyposażone również w czujnik światła, dobierze odpowiednią jasność do warunków panujących dookoła. W dzień maksymalna, a w nocy minimalna. Jasność można również regulować w dedykowanej aplikacji.

Xiaomi Carrobot HUD został wyceniony w Chinach na 399 juanów, $58. Wysyłka do pierwszych klientów rozpocznie się 14 lipca 2019 roku.

Advertisements