Now Reading
Xiaomi Carrobot HUD czyli Head Up Display do każdego samochodu

Xiaomi Carrobot HUD czyli Head Up Display do każdego samochodu

Xiaomi Carrobot HUD

Chcesz się poczuć jak pilot myśliwca? A może przemawiają za Tobą kwestie bezpieczeństwa? Dzięki Carrobot HUD istotne parametry podczas jazdy będziesz miał cały czas przed oczami, bez potrzeby spoglądania np. na ekran smartfona i nawigację.

Funkcja Head Up Display jest już dostępna w samochodach klasy średniej i wyższej. Droższe modele mają wyświetlane informacje bezpośrednio na szybie przedniej, a w tańszych samochodach wysuwana jest specjalna szybka. Takie rozwiązanie jest w moim samochodzie i tak samo działa Carrobot HUD.

Carrobot HUD to dzisiejsza nowość jaką Xiaomi dodało na platformę Youpin. Gadżet do auta aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej i przez kilka godzin zebrał 625% potrzebnej kwoty, do końca zbiórki pozostało jeszcze 13 dni.

Carrobot HUD należy umieścić na desce rozdzielczej. Na przejrzystej szybce można sprawdzić aktualną prędkość samochodu, poziom paliwa, informacje z nawigacji i inne przydatne dla kierowcy parametry. Urządzenie należy podłączyć do gniazda OBD w aucie aby miało dostęp do parametrów samochodu. HUD można również sparować ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth, dzięki czemu urządzenie może służyć jako asystent głosowy.

Obudowa Carrobot HUD została wykonana z połączenia poliwęglanu i tworzywa ABS które jest odporne na wysokie temperatury. Jak dobrze wiecie, w takie upały jakie aktualnie mamy w Polsce to deska rozdzielcza i wszelkie gadżety na niej są narażone na bardzo wysoką temperaturę, produkt Carrobot działa poprawnie do temperatury aż 80 stopni Celsjusza.

Urządzenie zostało wyposażone również w czujnik światła, dobierze odpowiednią jasność do warunków panujących dookoła. W dzień maksymalna, a w nocy minimalna. Jasność można również regulować w dedykowanej aplikacji.

Xiaomi Carrobot HUD został wyceniony w Chinach na 399 juanów, $58. Wysyłka do pierwszych klientów rozpocznie się 14 lipca 2019 roku.

Scroll To Top