Zepp Z – zaawansowana technologia w klasycznym wydaniu

zepp Z zegarek

Zegarki z klasycznym, skórzanym paskiem mają w sobie to coś. Próbowałem dokupić skórzany pasek do Apple Watch, lecz całość prezentowała się „kiczowato” – a na edycję Hermes mnie nie stać. Dla osób, które nie są ograniczone ekosystemem Apple (i nie potrzebują NFC), marka Zepp zaprezentowała inteligentny zegarek Zepp Z.

Nie kojarzysz Zepp? Zepp to nowa marka Huami, do której należy również Amazfit – a to już na pewno chociaż raz słyszałeś. Ogromnym atutem nowego zegarka jest czas działania na jednym ładowaniu. Według producenta wbudowany akumulator w Zepp Z wystarczy na 15 dni działania na jednym ładowaniu. Przy podstawowym użytkowaniu wartość wzrasta do 30 dni (mało powiadomień, 0 treningów). Kolejnym atutem jest materiał. Koperta Zepp Z to jeden kawałek polerowanego stopu tytanu.

A co z technologią? Okrągły wyświetlacz o przekątnej 1,39 cala posiada zagęszczenie pikseli na poziomie 326 dpi. Za pomocą dedykowane aplikacji można wybrać jedną z 50 tarcz stworzonych przez Huami. Jeżeli nie przypadną one do gustu, to można wgrać własne zdjęcie i ustawić jako tarczę.

Reklama

Poza monitorowaniem tętna, zegarek zmierzy jeszcze poziom nasycenia tlenem krwi, co w czasach COVID-19 jest bardzo ważną informacją. Rynkowa cena za pulsoksymetr wystrzeliła w górę. Zaimplementowany został również system oceny aktywności fizycznej za pomocą punktów PAI, ten sam system co w opasce Mi Band 5. Zepp Z jest w stanie rejestrować 12 rodzajów aktywności fizycznej. Co prawda zegarek jest wodoszczelny do 50 metrów i monitoruje pływanie, lecz idąc na basen zdjąłbym go z ręki – nie chciałbym aby chemią zniszczyła skórzany pasek. Za monitorowanie trasy podczas biegania, jazdy na rowerze odpowiada system GPS i GLONASS – ciekawe, czy został poprawiony..w Amazfit GTR bywało różnie.

Amazfit Zepp Z został wyceniony na $349. Jest bardzo ładny, lecz czego brakuje? No oczywiście obsługi Google Pay…na plus integracja z asystentem Amazon Alexa.

Advertisements