Gniazdko Xiaomi z wtyczką UE – przeczytaj przed zakupem

Xiaomi-socket-UE-3

W końcu doczekaliśmy się inteligentnego gniazdka Xiaomi pasującego do standardowych gniazdek w polskich domach. Dobra wiadomość jest taka, że już nie trzeba korzystać z przejściówek, lecz jest jeden bardzo istotny minus, a właściwie wada nowego produktu Xiaomi. Gniazdko Xiaomi EU Plug można sparować jedynie z Mi Home ustawiony na region Europa, jeżeli masz wybrane Chiny (jak zapewne większość) to niestety nowego gniazdka nie dodasz.

Jest połowiczne rozwiązanie dla posiadaczy iPhone: jeżeli posiadasz bramkę Aqara kompatybilną z HomeKit. Wystarczy, że dodasz gniazdko do aplikacji Aqara, a ono automatycznie pojawi się zarówno w aplikacji Aqara jak i Dom na iPhone. Tak dobrze czytasz, gniazdko Xiaomi EU Plug jest kompatybilne z HomeKit (konieczna bramka Aqara)

Jak wygląda gniazdko?

Według mnie jest strasznie wielkie! Spójrz na zdjęcie które zamieściłem w serwisie Twitter. Z przodu smart gniazdko Xiaomi, a w tle standardowe gniazdko 230V, prawda że jest różnica?

No straszny kloc! Szkoda, że gniazdko Xiaomi nie jest tak kompaktowe jak produkt polskiej marki Fibaro.

W tym wpisie przedstawię jedynie możliwości gniazdka z aplikacją Aqara lub Dom na iPhone, więc, co można? Można tylko włączyć/wyłączyć podłączone urządzenie. Można utworzyć automatyzację z innymi urządzeniami Apple HomeKit lub ustawić timer. Automatyczne załączenie gniazdka o danej godzinie, i tyle. To wszystko.

Czego brakuje? Co więcej oferuje Mi Home ustawiony na region Europa? Watomierz. Mi Home jest w stanie wyświetlić chwilowy pobór prądu podłączonego urządzenia oraz historię zużycia prądu.

PS. Jeżeli szukasz inteligentnego gniazdka do HomeKit to wstrzymaj się jeszcze jeden dzień z zakupem, zamówiłem Gosund SP111. Jutro będzie u mnie i dam znać który produkt jest lepszy.

Advertisements