Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi, łączy się z Mi Home

Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi

Na platformę finansowania Youpin trafił nowy produkt. Dzień przed oficjalną prezentacją Xiaomi zapowiedziało premierę nowego produkt za pomocą tajemniczej grafiki którą opublikowałem na Facebooku. Teraz już wiem wszystko o nowym produkcie, sprawdź go.

Miesiąc temu zaprezentowany został Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye, który zastępuje „judasza” w drzwiach. Nowy produkt jest pozbawiony ekranu, dzięki czemu jest tańszy i można przymocować go w dowolnym miejscu. Podczas crowndfundingu zebrał już 2061% potrzebnej kwoty, a do końca finansowania pozostało jeszcze 11 dni.

Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi, łączy się z Mi Home

Nowy dzwonek ma klasyczny wygląd. Składa się z dwóch części wykonanych z białego tworzywa ABS. Jedną część przymocowujemy do drzwi lub ściany za pomocą dołączonej taśmy dwustronnej. Radzę dobrze przemyśleć gdzie zostanie powieszony ponieważ Xiaomi gwarantuje, że „trzyma” bardzo mocno. U góry znajduje się kamera z czujnikiem ruchu pozwalająca na rejestrowanie filmów w jakość 1280 x 720p zarówno w dzień jak i w nocy, dzięki diodzie podczerwieni. Obiektyw kamery ma pole widzenia 105 stopni. Zewnętrzny element zasilany jest czterema bateriami AAA które mają wystarczyć na 6 miesięcy, dzięki technologii FastWake.

Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi

Reklama

Drugą część należy umieścić w gniazdku 230V i komunikuje się za pomocą Wi-Fi z pierwszą częścią umieszczoną na zewnątrz oraz z  aplikacją Mi Home na smartfonie. Z boku znajduje się kilka przycisków, umożliwiających np zmianę melodii dzwonka lub aktywowanie głośnika dzięki czemu będziesz wiedział co dzieje się przed Twoimi drzwiami. Inteligentny dzwonek automatycznie rozpocznie nagrywanie filmu gdy ktoś zbliży się do drzwi i wyśle powiadomienie na sparowanego z aplikacją Mi Home smartfona. Ponadto dzwonek potrafi rozpoznawać twarze, po połączeniu z głośnikiem AI od Xiaomi od razu będziemy wiedzieli kto stoi pod drzwiami.

Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi

Inteligentny dzwonek do drzwi Xiaomi został wyceniony na terenie Chin na kwotę 199 juanów, $29. Wysyłka do pierwszych klientów rozpocznie się 12 grudnia. Nowy dzwonek dostępny jest już w sklepie Banggood.com, kod rabatowy e2bcea obniża cenę o $7,5.

Advertisements