Stawiasz na bezpieczeństwo? Xiaomi zaprezentowało swój sejf

Xiaomi Mijia Smart Safe 4

Xiaomi Mijia Smart Safe to nowy inteligentny sejf od Xiaomi. Chiński gigant postawił na wkładkę klasy C, według klasyfikacji IMP amatorzy sobie z nią nie poradzą, a profesjonaliści stracą zbyt dużo czasu, kilka minut. Jest jeszcze trzecia kategoria, gwiazda YouTube otworzy w kilkanaście sekund, jak tutaj, ale o tym Xiaomi nie informuje.

Rygiel w sejfie Xiaomi został wykonany z blachy stalowej 65Mn, tej grubości blacha jest wykorzystywana przy konstrukcji statków oraz mostów. Wewnątrz sejfu znajdują się dwie półki, na których zmieszczą się przedmioty o wielkości kartki A4.

Xiaomi Mijia Smart Safe 2

Xiaomi zapewnia, że komunikacją pomiędzy smartfonem a sejfem jest bezpieczna, za szyfrowanie odpowiada specjalny chip. Nikt poza chińskim rządem nie będzie miał dostępu, a jak już ktoś otworzy to od razu otrzymamy powiadomienie na smartfonem. Sejf Xiaomi można połączyć z aplikacją Mi Home.

Reklama

Xiaomi Mijia Smart Safe można otworzyć na 5 sposobów: czytnikiem linii papilarnych, hasłem, hasłem jednorazowym, zdalnie przy użyciu smartfona lub fizycznie kluczem. Za zasilanie odpowiadają cztery paluszki, baterię AA 1,5V. Xiaomi zapewnia, że jeden komplety wystarczy na rok.

Xiaomi Mijia Smart Safe został wyceniony w Chinach na 649 juanów, $95. Nie znalazłem ile sejf waży, ale raczej kilka ładnych kilogramów i wątpię aby był dostępny na Aliexpress.

Advertisements